Park Ogrodzieniec

Park Ogrodzieniec

Park Ogrodzieniec pod zamkiem na Jurze

Park Ogrodzieniec znajdziecie niemal dosłownie pod Zamkiem Ogrodzieniec jednym z najsłynniejszych na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. A więc oba miejsca zaliczycie na tej samej wycieczce. W pobliżu jest też Góra Birów ze zrekonstruowanym dawnym grodem słowiańskim.

Co my tu mamy?

Jest to park rozrywki z licznymi ciekawostkami. Warto go zaliczyć bo obok typowo lunaparkowych atrakcji są tu także różnego rodzaju doświadczenia naukowe. Dużym atutem miejsca jest jeszcze umiarkowana cena. Istnieje możliwość kupienia jednego biletu na wszystko dla całej rodziny albo też wybierać atrakcje, które konkretnie nas interesują.

Park Ogrodzieniec dzieli się na kilka części. Są wśród nich Park Miniatur, Dom Strachów, Park Doświadczeń Fizycznych i Park Rozrywki. Już same nazwy podpowiadają czego można się spodziewać. Ale niektóre z umieszczonych w nich wymienimy. Park Miniatur prezentuje Szlak Orlich Gniazd w skali 1:25. Zobaczycie wszystkie najsłynniejsze zabytki tej trasy turystycznej na tle jurajskich skał. Między innymi Wawel z Krakowa, zamek Bobolice, zamek w Pieskowej Skale a także Sanktuarium na Jasnej Górze z Częstochowy. Są też repliki dawnych machin oblężniczych. Dowiecie się jak wygląda katapulta, balista albo trebusz.

35 urządzeń w Parku Doświadczeń Fizycznych może być namiastką słynnego Centrum Nauki „Kopernik z Warszawy„. Wśród najciekawszych znaleźliśmy symulator lotów, krzywe lustra, kalejdoskop gigant, peryskop, pryzmat i wiele innych. Natomiast Park Rozrywki to jak w każdym innym podobnym miejscu atrakcje dla dzieci – między innymi dmuchane zamki, małpi gaj, karuzela, park linowy, autodrom. Dużą popularnością cieszy się tor saneczkowy. Dom legend i strachów to frajda dla wszystkich, którzy lubią przygody „z dreszczykiem”. Spotkacie się tu z białą damą albo wielkim czarnym psem straszącym na zamku ogrodzienieckim.

Które parki rozrywki jeszcze polecamy?

Warte polecenia są między innymi Rabkoland w RabceZdroju, Western City „Twinpigs” w Żorach, Górecznik niedaleko Antonina albo też Bałtowski Kompleks Turystyczny.

Na Jurę Krakowsko – Częstochowską warto wybrać się na co najmniej tydzień albo i dłużej. Naprawdę jest tu co zwiedzać.

Foto: własne

Dodaj komentarz