Bałtowski Kompleks Turystyczny – park rozrywki

0
Bałtowski Kompleks Turystyczny

Bałtowski Kompleks Turystyczny

Bałtowski Kompleks Turystyczny – świetne miejsce

Bałtowski Kompleks Turystyczny polecamy naprawdę szczerze. Jest świetny i każdy znajdzie coś dla siebie. Początkowo nazywał się Jurapark, a to dlatego, że zaczęło się od dinozaurów, które udostępnione zostały do zwiedzania w roku 2004. Jest to naszym zdaniem najlepsza i najbardziej dokładna tego typu ekspozycja w Polsce. Zobaczycie tu pradawne gady takie jak allozaur, tyranozaur, triceratops i jeszcze blisko 100 innych. Stoją wzdłuż ścieżki, która podzielona jest jak oś czasu od historii najdawniejszej do coraz bliższej nam. Usytuowanie wystawy dinozaurów w tym miejscu nie jest przypadkowe bowiem na tych terenach paleontolodzy odnajdywali liczne szczątki tych zwierząt.

Dodatkowo w prehistorycznym oceanarium (kino typu 3D) obejrzycie dawne potwory pływające, które wyglądają jak żywe w ogromnych akwariach. Jest też paleontologiczne muzeum.

Co my tu jeszcze mamy?

Park w Bałtowie ma nie tylko dinozaury, ale też mnóstwo innych atrakcji do zaliczenia. A więc na przykład zwierzyniec. Na obszarze 40 hektarów turyści jadą specjalnym autokarem razem z przewodnikiem i po drodze oglądają na wybiegach daniele, alpaki, lamy, muflony i wiele innych zwierzaków. Wielbłądy wkładają głowę do pojazdu przez otwarte okno, można się więc z nimi spotkać dosłownie oko w oko.

Dzieci na pewno ucieszą atrakcje typu karuzela, huśtawka, rollercoaster. Jest park miniatur przedstawiający najsłynniejsze polskie budowle. Jakby ktoś chciał spotkać się z czarownicą to ma taką możliwość w „Sabathówce”. Zimą na tutejszym stoku mogą zjeżdżać z górki narciarze. Na miejscu jest baza gastronomiczna i noclegowa.

Dodatkowym atutem bałtowskiego parku są zróżnicowane ceny biletów. Można wybrać wśród różnych wariantów w zależności od tego ile atrakcji che się zaliczyć. Jeśli ktoś przychodzi tylko pooglądać z daleka karuzele na przykład jako opiekun dziecka może nie płacić nic.

Inne parki rozrywki, które polecamy

Bardzo podoba nam się Inwałd Park, niestety jeśli ktoś chciałby tam korzystać z wszystkiego to jest drogo. Polecamy Rabkoland w Rabce, albo też Western City w Żorach. Na naszej stronie opisujemy jeszcze między innymi Dream Park Ochaby i Park Ogrodzieniec na Jurze Krakowsko – Czętochowskiej. Dla miłośników dinozaurów polecamy Zatorland.

Foto: własne

Dodaj komentarz