Western City Twinpigs w Żorach – park rozrywki

2
western City Twinpigs w Żorach

western City Twinpigs w Żorach

Western City Twinpigs w Żorach – atrakcja na kilka godzin

Western City Twinpigs w Żorach należy do parków rozrywki, w których można ciekawie spędzić czas przy jednocześnie umiarkowanych cenach (w porównaniu z niektórymi innymi tego typu miejscami). Mijacie go jadąc główną drogą od Wisły w Kierunku Katowic. Na zwiedzanie i zaliczanie wszystkich atrakcji trzeba przeznaczyć co najmniej 3 – 4 godziny.

Co my tu mamy?

Całość zajmuje powierzchnię około 10 hektarów. Miejsce podzielone jest na części takie jak „Dziki Zachód”, „Las Vegas”, „Las przygód” i jeszcze kilka innych. W każdej czekają na gości różnego rodzaju niespodzianki.

W Żorach znajdziecie mało atrakcji typu „karuzele”. Da się je policzyć na palcach (może nawet jednej ręki), chociaż trzeba napisać, że są ciekawe. Diabelski młyn ma gondole do siedzenia w formie dyliżansu. Możecie się też przejechać wąskotorowym pociągiem, albo pobujać na wielkiej huśtawce.  Nam podobały się kina typu 5D. Jest ich tu kilka. Seanse trwają dosłownie kilka minut. Ogląda się je w okularach takich samych jak w kinie trójwymiarowym. Jednakże dodatkowo ruszają się fotele, czujecie powiew wiatru albo niespodzianie pryśnie na Was woda. Dzięki temu podróż podwodnym batyskafem, albo szalona jazda w tajemniczych podziemiach sprawiają wrażenie jakby to działo się naprawdę. Nie polecamy tego osobom z problemami kardiologicznymi i zaburzeniami równowagi.

Kilka razy w ciągu dnia odbywają się pokazy w rodzaju „napad na bank”. Umiejętności aktorskie występujących może nie są najwyższych lotów ale dzieci mają frajdę. W Twinpigs są także zwierzęta w małym zoo, krzywe lustra, park linowy, duży plac zabaw dla małych dzieci. Ciekawa jest sala, w której doświadczycie czym są złudzenia optyczne. Jeszcze podobało nam się sporo różnego rodzaju gier zręcznościowych, którymi można się bawić samodzielnie albo grać z kimś na punkty. Na miejscu kawiarnia i restauracja oferują coś do jedzenia.

Ponieważ park stale się rozwija i ciągle dochodzi coś nowego na pewno od naszego ostatniego pobytu co nieco się tam zmieniło.

Inne parki rozrywki i miejsca polecamy

Całkiem niedaleko stąd znajdziecie park rozrywki w Ochabach. Sporą popularnością cieszy się też Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu. Jeśli interesują Was „czerwonoskórzy” proponujemy Wioskę Indiańską w Kotlinie Kłodzkiej.

W samych Żorach jest jeszcze Muzeum Ognia, zabytkowy kościół katolicki i ładny kościół ewangelicki.

2 thoughts on “Western City Twinpigs w Żorach – park rozrywki

Dodaj komentarz