Kolejkowo w Gliwicach

Kolejkowo w Gliwicach

Kolejkowo w Gliwicach – atrakcja dla całej rodziny

Kolejkowo w Gliwicach znajdziecie na terenie jednego z centrów handlowych przy ulicy Pszczyńskiej tym mieście. Kierujemy tę propozycję do wszystkich, chociaż myślimy, że ucieszy najbardziej rodziny z dziećmi. Jest to zestaw wielu różnych makiet przedstawiających świat w proporcji 1:25. Zobaczycie tu między innymi pomniejszone fragmenty śląskich miast.

I tak na przykład między innymi mieszkańcy Gliwic bez problemu rozpoznają swój dworzec kolejowy, Rynek z ratuszem albo maszt słynnej radiostacji. Obok stoi Nikiszowiec czyli słynne w Katowicach osiedle familoków wraz z pięknie odtworzonym kościołem świętej Anny. Patrząc na zdjęcia naprawdę można się pomylić czy widzimy makietę czy rzeczywistą budowlę. Są też przedpotopowi mieszkańcy ziemi czyli dinozaury i jeszcze kopalnie, a także lotnisko. Jeśli ktoś woli klimaty z dalekich podróży to może przenieść się w wyobraźni do świata westernu, albo nad rzekę Missisipi. Prócz tego sporo innych miejsc, których szczerze nie daliśmy rady zapamiętać.

Wszędzie coś się dzieje

Wszystko się rusza – jeździ mnóstwo pociągów, samochodzików. Gdzieś pływa statek, gdzieś indziej pada deszcz i wszędzie coś się dzieje. W jednym miejscu jest pożar i akcja ratunkowa, w innym cyrk albo plaża. Mieszkańcy wiosek i miast przedstawieni są podczas zwyczajnych codziennych czynności takich jak zakupy, oczekiwanie na peronie na pociąg lub praca. Co kilka minut mamy też nadejście nocy i widzimy pięknie rozświetlone uliczne latarnie. Bardzo precyzyjnie autorzy dopracowali wszystkie nawet najmniejsze detale – ludziki, zwierzęta, wagoniki, autka. Nawet to co schowane jest wewnątrz budynków – banki, restauracje, sklepy i szyldy reklamowe.

Po zwiedzaniu możecie odpocząć w niewielkiej kawiarence. Na miejscu znajduje się też szatnia i sklepik z pamiątkami.

Wystawa czynna jest codziennie przez cały rok w godzinach 10.00 – 18.00. Podobną znajdziecie także we Wrocławiu. Bilety są dość drogie, ale przynajmniej raz warto sobie na taką przyjemność pozwolić.

Co jeszcze ciekawego w Gliwicach?

Zachęcamy by przy okazji zwiedzić tutejszą katedrę, kościół Wszystkich Świętych, willę Caro albo też Zamek Piastowski.

Dodaj komentarz