Park rozrywki "Rabkoland"

Park rozrywki "Rabkoland"

Doskonałym miejscem na wypoczynek, ale i całodniową zabawę jest zlokalizowany w Rabce-Zdroju Park Rozrywki Rabkoland. To świetna przestrzeń dla rodzin z dziećmi i grup zorganizowanych. Wszystko za sprawą wciągającej opowieści w parku, historii bohaterów oraz blisko 50 niezwykłych atrakcji w 6 strefach tematycznych.

Rabkoland – rodzinny park rozrywki dla poszukiwaczy przygód

Rabkoland znajduje się niedaleko Zakopianki, dzięki czemu w łatwy sposób można dostać się do niego z Krakowa, Tarnowa, Katowic czy Zakopanego. Istniejący od 1988 roku kompleks zyskał rangę jednego z najpopularniejszych parków rozrywki w Polsce. Odwiedzają go głównie rodziny z dziećmi w wieku od 2. do 10. roku życia.

Dla dobrej zabawy i relaksu kluczowe są atrakcje, a tych w Rabkolandzie nie brakuje. Goście mogą korzystać z blisko 50 wyjątkowych miejsc. Mowa o karuzelach, placach zabaw, diabelskim młynie, rollercoasterach czy foto punktach. Jako że w parku ważna jest tematyzacja, to każda atrakcja ma swoją własną nazwę. Chodzi m.in. o Wielki Zaginacz Czasoprzestrzeni, Wiking Coaster, Skałożercę, Ule Pana Trzmiela, Spiżarnię czy Łódź Wikinga. Znajdują się one w 6 strefach tematycznych, w których za sznurki pociągają wyjątkowi bohaterowie na czele z wynalazcą Krucabombą.

Park rozrywki „Rabkoland” – pyszne jedzenie i podhalańska natura

Goście parku mogą skorzystać z 9 punktów gastronomicznych. Na małych łasuchów i ich opiekunów czekają sycące obiady, drobne przekąski, także lokalne smakołyki i mnóstwo słodkości. Można je znaleźć m.in. w cudownej restauracji Pasibrzuch czy w uwielbianej przez najmłodszych Słodkiej Irenie. Co ważne – w kuchni dominują lokalne produkty, co dla Gości również często jest dużym atutem.

Na co warto zwrócić uwagę w Rabkolandzie? Na bezpieczeństwo. Park jest przeznaczony dla dzieci w określonym wieku, więc najmłodsi nie muszą bawić się pomiędzy grupami dużo starszych nastolatków. Atutem miejsca jest również jego lokalizacja. Oprócz wspomnianej kwestii sprawnego dojazdu chodzi o obecność w samym sercu malowniczej Rabki-Zdroju. Otoczenie podhalańskiej przyrody, mikroklimatu i widoku na górskie szczytu — to wszystko robi wrażenie. Kompleks inspirowany jest otoczeniem natury oraz lokalną tradycją, co widać m.in. w postaciach bohaterów, zabudowie, atrakcjach i ozdobach.

W okolicy nie brakuje innych ciekawych miejsc. W mieście znajduje się Tężnia Solankowa i Pijalnia Wód Mineralnych, Park Zdrojowy, Teatr Lalek Rabcio, Muzeum im. Władysława Orkana czy Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce. Wszystko w promieniu najdalej kilku kilometrów.

Nie sposób nie wspomnieć o atrakcyjnych cenach biletów, które zdecydowanie nie są wygórowane. Miłośnicy regularnej zabawy mogą skusić się na nabycie biletu całorocznego.

Zabawa i letnie imprezy

Warto nadmienić, że Rabkoland to również wiele wydarzeń tematycznych. W sezonie w parku odbywają się kultowe imprezy takie jak Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy czy też eventy związane z tematyką obiektu – Urodziny Owieczek Irenek i Impreza Wynalazcy.

Kompleks w dużej mierze stawia na rozwój najmłodszych. Pobudzanie kreatywności, stymulowanie logicznego myślenia i zdolności artystycznych — to tylko kilka elementów, które czekają na Gości w Rabkolandzie. Umożliwiają to atrakcje nastawione na zabawę (np. Klub Gąsienicy, Trybikowo, Klocki), ale także cykliczne Przedstawienia w Warsztacie Krucabomby czy specjalne zajęcia dla grup zorganizowanych.

Jak podsumować Rabkoland? Idealne miejsce na przyjazd dla rodzin z dziećmi, ale i klas szkolnych lub przedszkolnych. Jeżeli więc szukacie dobrej przygody i zabawy, to warto spakować plecak, zabrać ze sobą dużo dobrego nastroju i odwiedzić Rabkę-Zdrój.

Turystyczne Propozycje też tam były

Jako autorzy portalu Turystyczne Propozycje potwierdzamy, że Rabkoland to świetne miejsce na zabawę dla całej rodziny.

Tekst & Foto 0d właścicieli Rabkolandu. Wszelkie dodatkowe informacje znajdziecie również na stronie: https://www.rabkoland.pl/

3 thoughts on “Park rozrywki „Rabkoland” zaprasza

Dodaj komentarz