Rodzinny Park Przygód i Edukacji „Górecznik”

4
Rodzinny Park Przygód i Edukacji "Górecznik"

Rodzinny Park Przygód i Edukacji "Górecznik"

Rodzinny Park Przygód i Edukacji „Górecznik” w Wielkopolsce

Rodzinny Park Przygód i Edukacji „Górecznik” znajdziecie w gminie Przygodzice. Jest to bardzo niedaleko innej atrakcji okolicy –  pięknego drewnianego pałacu w Antoninie. A jeśli jeszcze nie wiecie gdzie to podpowiadam, że, między Ostrowem Wielkopolskim i Kępnem, przy samej Drodze Krajowej nr 11.

Ciekawe miejsce na wycieczkę z dziećmi

„Górecznik” to  super ciekawe miejsce na wycieczkę albo na przerwę w podróży – zwłaszcza z dziećmi. Można tu pojeździć na gokartach, zobaczyć, a nawet pokarmić zwierzęta (strusie, dziki, kucyki, kozy, lisy i pawie). Są dmuchane zamki do skakania, chatki, w których „mieszkają” bohaterowie bajek – Czerwony Kapturek i inni. Sami sprawdźcie których. Jest duży plac zabaw, gdzie każdy maluch spali nadmiar energii.

Starszych gości może zainteresować piękny taras widokowy na restauracji w kształcie wigwamu albo ścieżka edukacyjno – muzealna. Spacerując poznaje się różne dawne maszyny i urządzenia używane w rolnictwie i rybołówstwie. Innego rodzaju ścieżkę edukacyjną tworzą gigantyczne rzeźby owadów i grzybów. Są też dinozaury i sporo innych ciekawostek. Warto wspomnieć park linowy, którego najlepszą zaletą jest to, że wszystkie przeszkody do pokonania są na niewielkiej wysokości. Dzięki temu mogą się też pobawić tu osoby z problemem lęku przestrzeni, a także dzieci.

Ponieważ miejsce stale się rozwija zapewne już po napisaniu tego tekstu znajdziecie jeszcze jakieś nowe niespodzianki. Dlatego co jakiś czas warto tu wrócić.

Ładne i ciekawe jest też samo położenie tego miejsca nad wodą niewielkiego stawu (albo jeziorka – tego dokładnie nie wiemy), a wokół rozciąga się park krajobrazowy Dolina Baryczy.

Zajęcia edukacyjne

Dla zorganizowanych grup dziecięcych (szkoły, przedszkola) organizowane są w „Góreczniku”  zajęcia edukacyjne na  różne tematy. Na przykład o dinozaurach.

Rodzinny Park Przygód i Edukacji „Górecznik” – Gastronomia i noclegi

Na miejscu jest karczma i hotel. Goście z bardziej odległych miejsc mogą przenocować i skorzystać z oferty gastronomicznej. Mają w ofercie między innymi sporo propozycji dań rybnych, a także naleśniki, pierogi, gofry i lody. Jest też oferta możliwości zorganizowania wesel, konferencji.

Warto też wspomnieć, że „Górecznik” w porównaniu z innymi parkami rozrywki ma zdecydowanie niższe ceny.

Foto: własne

4 thoughts on “Rodzinny Park Przygód i Edukacji „Górecznik”

Dodaj komentarz