Park rozrywki Rabkoland

Park rozrywki Rabkoland

Park rozrywki Rabkoland w Rabce warto zaliczyć

Park rozrywki Rabkoland w Rabce należy do tych, w których pobyt wspominamy bardzo miło. Przede wszystkim dlatego, że jest tam bardzo dużo atrakcji za nie wygórowaną cenę (w porównaniu z innymi  miejscami tego typu). Dodatkowo bilety sprzedawane są w postaci kolorowych opasek na rękę. Dzięki temu w ciągu jednego dnia możecie kilkakrotnie wychodzić na zewnątrz, a później znów wrócić bez potrzeby powtórnej zapłaty. Jeśli przyjdziecie do Rabkolandu na dwie godziny przed zamknięciem zapłacicie niższą cenę. Można też kupić bilet sezonowy, który pozwoli na nieograniczoną liczbę wizyt w Parku od maja do września.

Co my tu mamy?

Jak prawie we wszystkich innych lunaparkach znajdziecie tu mnóstwo różnych karuzel. Zarówno takich dla maluchów jak też bardziej podnoszących adrenalinę dla dzieci starszych i dorosłych. Kręci się też diabelski młyn. Chociaż jako minus trzeba zapisać, że ma dość słabe zabezpieczenia przed wypadnięciem. Rodzice z kilkuletnią wiercipiętą muszą uważać.

Dzieci pobawić się mogą w wiosce Wikingów, pojeździć na elektrycznych autkach, albo wybrać się na szalona jazdę karuzelą autobusem (naprawdę dla odważnych). Są krzywe lustra, rowerki wodne, dom do góry nogami i jeszcze wiele innych urządzeń, których nie będziemy tu po kolei wymieniać.

Kolejną atrakcją jest namiot cyrkowy. Jadąc autkiem możecie zobaczyć występy mechanicznie napędzanych małp, słonia i lwa. W RuraParku czyli tak zwanym „małpim gaju”rodzice mogą na chwilę usiąść podczas, gdy dzieci  chodzą, a raczej biegają i skaczą po materacowych labiryntach. Jednym z ciekawszych miejsc jest też Muzeum Orderu Uśmiechu. Pamiętamy również Muzeum Rekordów i Osobliwości. Wrażenie na nas zrobiły między innymi obrazy z guzików i rzeźby (w liczbie blisko 200), z których każda powstała z jednej zapałki.

Gastronomia na miejscu

Tak jak pisaliśmy wyżej bilety w Rabkoandzie umożliwiają wyjście na miasto na przykład na obiad. Jeśli jednak ktoś wolałby skorzystać z gastronomii na miejscu też jest taka możliwość. Z roku na rok atrakcje w parku się zmieniają. Dlatego być może od naszej ostatniej wycieczki do Rabki coś ubyło albo coś przybyło. Więc jeśli znajdziecie coś o czym tutaj nie piszemy to może tak się zdarzyć.

Park rozrywki Rabkoland w Rabce, a co w pobliżu?

Niedaleko Rabki warto zaliczyć jeszcze Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce, można przejść się na wycieczkę w Gorce, albo pospacerować po dużym i ładnym Parku Zdrojowym.

Z parków rozrywki na naszej stronie polecamy między innymi ten w Bałtowie, w Ochabach, albo też Górecznik niedaleko Antonina oraz Inwałd Park blisko Wadowic.

Foto: własne

 

 

Dodaj komentarz