Dream Park Ochaby

Dream Park Ochaby

Dream Park Ochaby – niedaleko Skoczowa

Dream Park Ochaby znajdziecie przy głównej drodze prowadzącej od Wisły (miasta) w kierunku Katowic. Jest to w powiecie cieszyńskim na terenie gminy Skoczów. Podobnie jak w innych tego typu miejscach są tu liczne różności, które w pierwszej kolejności zainteresują Wasze dzieci.

A co my tutaj mamy?

Dream Park Ochaby zajmuje 5 hektarów powierzchni. Wśród atrakcji obejrzycie miniatury słynnych budowli świata takich jak paryska Wieża Eiffla, Krzywa Wieża w Pizzie, figura Chrystusa z Rio de Janeiro i wiele innych. Prócz tego gigantyczne figury owadów, nazwane nie bez przyczyny King Size i dinozaury. Wasze dzieci mogą spróbować przejść przez gabinet luster albo park linowy. Jest też kino 6D z licznymi efektami specjalnymi, prehistoryczne oceanarium, w którym za pomocą trójwymiarowych okularów obejrzycie gigantyczne ryby sprzed wielu tysięcy lat. Do atrakcji w rodzaju ekstremalnych należy wieża mocy. Ciekawe przeżycie daje też wizyta w domu do góry nogami.

Mniejszym dzieciom spodobają się pewnie żywe zwierzęta w mini zoo, małpi gaj i plac zabaw. Albo też trampoliny i dmuchańce do skakania. Są małe dziecięce rowerki wodne napędzane rękami i wodne kule. Podobnie jak w innych tego typu miejscach znajdziecie jeszcze sklep z pamiątkami, restaurację, kawiarnię itd. itp. Do dyspozycji gości jest też duży bezpłatny parking.

W naszej ocenie (bardzo subiektywnej) park zrobił wrażenie takie sobie. Porównując na przykład z tym w Inwałdzie zauważamy dużo mniej atrakcji ale też dużo niższy koszt wstępu. Spośród innych tego typu miejsc zdecydowanie najbardziej polecamy park rozrywki Rabkoland w Rabce. Przede wszystkim dlatego, że oferują bardzo dużo atrakcji w umiarkowanej cenie biletu. Podobało się nam też bardzo w Bałtowie.

Western City w Żorach i inne parki rozrywki w pobliżu.

Przy tej samej trasie około 25 kilometrów dalej w kierunku Katowic znajdziecie jeszcze Western City Twinpigs w Żorach. Natomiast jadąc w drugą stronę dotrzecie Ustronia. Tam na stoku Równicy możecie zwiedzić Leśny Park Niespodzianek.

Foto: własne

Dodaj komentarz