Zator – na jakie atrakcje warto się zdecydować?

0
Zator

Zator

Zator – gdzie to jest?

Zator to miasto w południowej Polsce, gdzie czeka na nas prawdopodobnie najpopularniejszy park rozrywki w całym kraju. Czy możemy jednak liczyć na dodatkowe atrakcje, którymi możemy cieszyć się przed lub po wizycie w Energylandii?

1. Zator – Energylandia

Nie można jednak zacząć inaczej, a tym bardziej pominąć tego miejsca. To prawdopodobnie najchętniej odwiedzany park rozrywki w całym kraju. Każdego roku odwiedza go tłum turystów z kraju i zagranicy. To właśnie tutaj czekają na nas atrakcje, które prezentują europejski i światowy poziom. Wiele z nich w momencie budowy biło koleje rekordy. Przykładem jest Zadra, czyli najwyższy na świcie Wooden Roller Coaster. Znajduje się w jednej z najnowszych Stref tego Parku Rozrywki – w Smoczym Grodzie.

Dodatkowo Energylandia rozwija się z roku na rok, oferując swoim gościom kolejne nowości. Stawia również na rozwiązania przełomowe, a takim w roku 2018 był Hyperion – najwyższy i najszybszy Mega Coaster w całej Europie. Mówiły o nim media w całym kraju, a goście do tej pory chętnie przyjeżdżają do Parku, nie tylko by sprawdzić, czy Hyperion naprawdę jest taki wyjątkowy, ale również po to, by przejechać się nim kolejny raz.

Już wkrótce możemy spodziewać się kolejnych nowości, a będzie to kolejna nowa strefa Parku – Aqualantis, przypominająca swoją scenerią i klimatem zatopioną Atlantydę. Będzie tutaj czekał na nas m.in. Abyssus, główna atrakcja strefy Aqualantis – będzie to atrakcja w typie Double Coaster, gdzie prędkość wagoników będzie dochodziła do 100 km/h!

2. Western Camp Resort

Czy samo miejsce noclegowe może być atrakcją? Tak, o ile jest to właśnie Western Camp Resort. To właśnie tutaj uda nam się poczuć prawdziwy klimat Dzikiego Zachodu. Całość oczywiście sprawdzi się idealny, jeżeli będziemy poszukiwać noclegu w kontekście wizyty w Energylandii, będzie dodatkową atrakcją dla najmłodszych, a do tego do samego Parku Rozrywki szybko dotrzemy nawet spacerem!

Western Camp Resort oferuje aż 600 miejsc noclegowych, i to w prawdziwie wyjątkowych miejscach – są to domki szeryfa, kowbojskie wozy czy indiańskie tipi! Na gości czekają tutaj również dodatkowe atrakcje, takie jak plenerowe seanse kinowe, specjalna przestrzeń do zorganizowania ogniska czy nawet opcja wędkowania! Nie brakuje nawet boisk, i do siatkówki, i do piłki nożnej, czy naprawdę pokaźnego placu zabaw. Jeżeli jednak będziemy chcieli odpocząć – nic trudnego, w końcu obecna jest tutaj również specjalnie przygotowana strefa relaksu, pełna wygodnych leżaków.

Na miejscu czeka również Restauracja Bonanza– to miejsce naprawdę nieprzeciętne, gdzie tradycja przeplata się z nowoczesnymi udogodnieniami. Czeka na nas aż 200 miejsc siedzących, w tym niektóre z nich na naprawdę klimatycznym tarasie, a przed samą restauracją nie brakuje nawet bardzo wygodnych leżaków. Na dodatek menu jest bogate, a ceny naprawdę przystępne.

Warto również wspomnieć, że jeżeli tylko mamy taką opcję, za noclegi w Western Camp Resort możemy zapłacić Bonem Turystycznym.

Kliknij i sprawdź → bon turystyczny do wykorzystania w Zatorze

3. Park Rozrywki Zatorland

Zatorland to kolejny par rozrywki, który czeka na nas w Zatorze. Jest to idealna opcja dla osób najmłodszych, w końcu sam park stawia na edukację poprzez rozrywkę. Na miejscu czeka na nas Ruchomy Park Dinozaurów, Park Mitologii czy w końcu Park Owadów i Lunapark. Każda z tych opcji będzie dobrym wyborem dla dzieci dociekliwych, a Lunapark doskonale sprawdzi się, gdy będą one chciały się po prostu wyszaleć.

Tekst i Foto: od Western Camp Resort

Dodaj komentarz