kolejkowo we Wrocławiu

kolejkowo we Wrocławiu

Bardzo się cieszymy, że udało nam się otrzymać zaproszenie do ciekawego miejsca we Wrocławiu jakim jest „Kolejkowo”. Spieszymy z relacją co udało nam się tam zobaczyć.

Kolejkowo we Wrocławiu – jedno z kilku w Polsce

Atrakcja mieści się w jednym z najsłynniejszych obiektów Wrocławia, mianowicie na pierwszym piętrze wysokiego Sky Tower. Jest to dość blisko Centrum. Jeśli nie macie samochodu to bardzo łatwo dostaniecie się tutaj tramwajem.

Co ciekawe – jakiś czas temu opisywaliśmy Wam także Kolejkowo w Gliwicach na Górnym Śląsku. Tym razem mieliśmy więc okazję do porównania i sprawdzenia czy jest to atrakcja taka sama czy może jednak obydwie nieco się różnią. Dla ciekawostki dodamy, że jeszcze jedno Kolejkowo istnieje w Jeleniej Górze, być może pojedziemy tam za jakiś czas.

Całość ekspozycji mieści się na powierzchni 900 metrów kwadratowych.

Co można zobaczyć we wrocławskim Kolejkowie?

Jest to makieta, a raczej kilka makiet pokazujących w miniaturze życie codzienne ludzi miast i wsi województwa dolnośląskiego. Najwięcej miejsca zajmują miniaturowe domy i ulice przedstawiające życie w wielkim mieście. Znajdziecie tu wysokie bloki mieszkalne, sklepy, zakłady przemysłowe. Pomiędzy nimi na drodze jeżdżą auta, tramwaje i pociągi. Twórcy postarali się by wszystko wyglądało jak najbardziej realistycznie. Z dużą troską o szczegóły dopracowane są szyldy sklepów, napisy na stacjach kolejowych, Wszyscy ludzie – przechodnie i pasażerowie w pojazdach mają niepowtarzalne twarze, ubrania i wykonują przeróżne czynności. W oknach mieszkań wiszą firany i zasłony. Mieszkania są także umeblowane.

Co kilkanaście minut w pomieszczeniu Kolejkowa robi się ciemniej. Rozświetlają się wówczas maleńkie uliczne latarnie i okna w blokach mieszkalnych. Nad jedną z makiet można nawet spodziewać się deszczu.

Z wielką dbałością wykonane są również pojazdy – pociągi, samochody i tramwaje, które naprawdę wyglądają jak swoje realne, duże pierwowzory.

Oprócz makiety z miastem zobaczycie co nieco z krajobrazów wiejskich, górskich, także plażę, wesołe miasteczko, stok narciarski i mnóstwo innych miejsc. Jak się dobrze przyjrzycie to poznacie różne znane budynki Wrocławia i innych dolnośląskich miast. Między innymi Dworzec Świebodzki, ratusz, dworzec Wrocław Brochów, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce. Mnóstwo elementów jest ruchomych co jeszcze bardziej sprawia, że mamy poczucie jakbyśmy uczestniczyli w życiu tych miniaturowych światów.

Pracą nad makietami zajmują się pełni pasji modelarze. Raz po raz pojawiają się nowe elementy, dlatego jeśli przyjedziecie za kilka miesięcy być może zauważycie drobne zmiany.

Kolejkowo we Wrocławiu – informacje praktyczne

Na miejscu jest szatnia, bufet gastronomiczny, sklep z pamiątkami. Atrakcja jest czynna we wszystkie dni tygodnia. Więcej informacji na temat miejsca. także dokładne ceny biletów i godziny otwarcia znajdziecie na stronie https://kolejkowo.pl/wroclaw. Wycieczka tutaj na pewno jest świetnym pomysłem na popołudnie z dziećmi.

Z innych mniej znanych atrakcji w mieście polecamy też między innymi Muzeum Gier i Komputerów.

Foto & Film: własne

1 thoughts on “Kolejkowo we Wrocławiu

Dodaj komentarz