Expo Krupówki 60 w Zakopanem

Expo Krupówki 60 w Zakopanem

Expo Krupówki 60 w Zakopanem to jedno z bardzo wielu atrakcyjnych miejsc przy tej najsłynniejszej ulicy pod Tatrami. Zajrzeliśmy do środka aby sprawdzić co tam mają.

Expo Krupówki w Zakopanem – co to takiego?

Pod wskazanym adresem mieści się budynek, w którym możecie wynająć miejsca noclegowe. Jednakże my nocowaliśmy gdzieś indziej, a przyszliśmy tu zobaczyć kilka pomieszczeń,w których znajdują się papugarnia, wystawa figur woskowych, lustrzany labirynt i zbójnicka kryjówka czyli Harnasiowy Dom Strachów.

Papugarnia przy Krupówkach

Musimy od razu napisać, że w Zakopanem jest kilka papugarni. Największa z nich znajduje się przy drodze do Olczy. Natomiast ta przy Krupówkach 60 jest jedną z mniejszych. Znajdziecie tu kilkanaście papużek w różnych kolorach i gatunkach. Największe i najładniejsze z nich to niebieskie ary. Przy wejściu dostaniecie niewielkie naczynie z karmą la ptaków. dzięki niemu papużki będą Wam siadać na rękach (czasami też na ramieniu albo na głowie).

Warto pamiętać, że jeśli chcecie odwiedzić tego typu miejsca musicie zrezygnować na ten czas z wszelkich błyskotek na sobie (pościągać kolczyki, łańcuszki, a nawet okulary) bowiem ptaki będą chciały Wam je zabrać i mogą zrobić krzywdę zarówno sobie jak też i Wam.

Przy okazji przypomniała nam się duża papugarnia Carmen w Katowicach, którą opisujemy w osobnym artykule. Musimy przyznać, że tamta była dużo lepsza zwłaszcza dla ptaków. Papugarnia przy Krupówkach to przede wszystkim niskie pomieszczenie, w którym ptaszki praktycznie nie mają żadnej szansy uciec chociaż na chwilę przed rękami ludzi, którzy chcieliby mieć taką na dłoni albo ramieniu.

Expo Krupówki 60 w Zakopanem – wystawa Figur woskowych

Wystawa figur woskowych zajmuje kolejne kilka pomieszczeń. Znajdziecie tu sławne postacie filmowe takie jak na przykład bohaterów serialu „Świat według Kiepskich”. Są też znani piosenkarze, sportowcy, aktorzy, naukowcy, artyści malarze, politycy, a nawet papieże i ojciec Tadeusz Rydzyk z Torunia. Możecie zrobić tu sobie zdjęcie z Justyną Kowalczyk, Robertem Lewandowskim albo Napoleonem. Na zwiedzenie wszystkiego wystarczy Wam niecałe pół godziny.

Labirynt luster

Labirynt luster jak sama nazwa wskazuje jest to duże pomieszczenie w mnóstwem zwierciadeł. Pomiędzy nimi prowadzi ledwo widoczna ścieżka. Trzeba trafić do wyjścia, a może nie być to łatwe. Ciekawe przeżycie chociaż nie polecamy osobom z klaustrofobią.

Nie zwiedzaliśmy Harnasiowego Domu Strachów. Natomiast zamiast tego wybraliśmy się do „Myszogrodu” znajdującego się po drugiej stronie ulicy.

2 thoughts on “Expo Krupówki 60 w Zakopanem

Dodaj komentarz