Park rozrywki Zatorland w Zatorze – Małopolska

0
Park rozrywki Zatorland

Park rozrywki Zatorland

Park dzieli się na kilka tematycznych części. Wszystkie się zwiedza z tym samym biletem. Sprawdźmy co tu mają.

Park rozrywki Zatorland w Zatorze – konkurencja dla Energylandii

Park rozrywki Zatorland w Zatorze niedaleko Wadowic znajduje się niemal po sąsiedzku ze słynną Energylandią. Bowiem jedno i drugie są na terenie tego samego niezbyt dużego miasta. Zatorland jest jednak znacznie tańszy i mniej zatłoczony, a atrakcji wystarczy na cały dzień zabawy.

Lunapark czyli Park Zabaw

W przeciwieństwie do Energylandii nie ma tu zwariowanych wielkich rollercoasterów. Na terenie parku znajduje się jednak trochę lunaparkowych urządzeń, a niektóre z nich bez wątpliwości można zaliczyć do ekstremalnych. Znajdziecie między innymi diabelski młyn, kino 5D, wieżę Twist’n’Drop, karuzele dla małych i większych dzieci.

W tej samej Na terenie lunaparku stoją też punkty gastronomiczne. Rodzice mogą usiąść na ławce, napić się kawy, kiedy dzieci szaleją w wesołym miasteczku. Raz po raz przybywają do lunaparku nowości.

Park Ruchomych Dinozaurów – największy w Europie

Do najbardziej znanych atrakcji Zatorlandu należy największy Park Ruchomych Dinozaurów. Największy nie tylko w Polsce ale (podobno) w Europie. Jest ich tu ponad 100. Rozmieszczone w gęstym lesie wyłaniają się jeden po drugim kiedy zbliżamy się prowadzącą przez ten las ścieżką.

Każdy z pradawnych gadów kiwa głową, macha łapą albo ogonem dzięki temu sprawiają wrażenie żywych. Największy z nich argentynozaur ma ponad 9 metrów wysokości, a długi jest na 35 metrów. W tej części parku mieści się także Muzeum Szkieletów i Skamieniałości.

W Parku Mitologii i Parku Owadów

Park Mitologii – jak dotąd nie spotkaliśmy nigdzie w Polsce podobnego. Są tu figury słynnych dawnych greckich bogów, herosów i innych stworzeń. Jest park linowy i tańczące fontanny. Całość znajduje się nad wodą po której można przepłynąć się niewielkim statkiem (za dodatkową opłatą).

Jeszcze jedną cześć Zatorlandu stanowi Park Owadów z (jak sama nazwa wskazuje) gigantycznymi owadami połączonymi ścieżką dydaktyczną. Zauważycie tam także duży plac zabaw dla dzieci i sporo innych atrakcji.

Park rozrywki Zatorland w Zatorze – płatny parking i korki

Jako minus parku rozrywki Zatorland trzeba niestety napisać płatny postój samochodu. W wakacje, a zwłaszcza wakacyjne weekendy musicie też liczyć się z gigantycznymi korkami.

Infrastruktura drogowa małego Zatoru (nomen omen – nazwa pasuje do rzeczywistości) nie jest bowiem przygotowana na przyjazd tak wielkiej liczby gości, którzy w jednym czasie zjeżdżają zarówno do Zatorlandu jak też do wspomnianej wyżej Energylandii.

Dlatego też przyjazd i wyjazd są wielką próbą cierpliwości dla kierowców.

Park rozrywki Zatorland a jakie inne parki rozrywki polecamy jeszcze?

W pobliżu jest jeszcze jedno ciekawe miejsce rozrywki, mianowicie Inwałd Park. Natomiast wszystkim, których interesują dinozaury polecamy także wizytę w Bałtowie w województwie świętokrzyskim.

Foto: własne

Dodaj komentarz