Jak wybrać walizkę podróżną?

Jak wybrać walizkę podróżną?

Jak wybrać walizkę podróżną, żeby nie żałować?

Wybór odpowiedniej walizki, która będzie nam towarzyszyła w ciągu wielu podróży nie jest prostym zadaniem. Na rynku funkcjonuje tak wiele marek i opcji, że doprawdy trudno podjąć ostateczną decyzję. Oprócz kwestii estetycznych i naszych osobistych preferencji, musimy również wziąć pod uwagę jakimi środkami transportu i jak często się poruszamy. Od tego powinno zależeć na jakiego rozmiaru walizkę się zdecydujemy i z jakiego materiału będzie wykonana. Inne potrzeby mają osoby, które regularnie podróżują samochodem, inne ci, którzy spędzają w samolocie kilka godzin raz w roku wybierając się na wakacje, a jeszcze inne podróżujący służbowo często, ale na krótkich dystansach. Chcesz wiedzieć, jaka walizka będzie odpowiednia dla Ciebie i czy musi kosztować majątek? Jak wybrać walizkę podróżną – podpowiadamy!

Walizka czy torba?

Walizka to nie jedyny sposób na spakowanie rzeczy osobistych w podróż, ale zdecydowanie jedna z popularniejszych. Decyzja o jej zakupie jest zazwyczaj podyktowana komfortem przemieszczania się z bagażem. Jej zakupem nie muszą zajmować sobie głowy osoby, które podróżują rzadko, głównie samochodem i wyjeżdżają w tereny, w których zalety walizki nie są dostrzegalne. Walizkę dobrze ciągnie się po płaskim podłożu, dlatego jeśli mamy do przebycia drogę pod górę lub o nierównej powierzchni, lepiej zdecydować się na pojemny plecak ze stelażem.

Jednak torby na ramię i plecaki nie zawsze są wygodne w noszeniu, szczególnie w przypadku podróży samolotem, kiedy włożymy do nich dużo rzeczy i balansujemy na granicy limitu wagowego nałożonego przez linie lotnicze. Dużo wygodniej jest pokonywać kilometry przez halę odlotów od stanowiska check-in do bramki ciągnąc walizkę, niż dźwigając na ramieniu ciężką torbę lub plecak. Walizki ze względu na swoją wzmocnioną budowę, również lepiej zabezpieczają nasze rzeczy przed uszkodzeniami mechanicznym niż torba, niektóre z nich zrobione są z materiałów takich jak polipropylen czy poliwęglan, chroniącymi zawartość przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jakie są rodzaje walizek?

Wielu podróżujących ma ściśle określone stanowisko w kwestii wyboru tworzywa, z którego wykonana jest ich walizka. Miękkie czy twarde? Każdy z tych rodzajów może się dobrze sprawdzić w zależności od osobistych preferencji i sposobu pakowania. Jeśli zależy Ci na elastyczności, wybierz walizkę wykonaną z materiału. Są one bardzo powszechnym wyborem. Zwłaszcza w przypadku bagażu podręcznego. Na ogół są lżejsze niż ich twarde odpowiedniki. W związku z tym łatwiej je podnieść i wcisnąć do ciasnych półek bagażowych. Mogą również lepiej amortyzować wstrząsy.

Należy jednak być krytycznym w kwestii wyboru rodzaju materiału. Zwróć uwagę na walizki wykonane z wytrzymałego nylonu, na przykład nylonu balistycznego, który zapewnia najlepszą ochronę przed zużyciem. Upewnij się, że tkanina jest odporna na plamy i przemakanie. Natomiast twarde walizki lepiej chronią swoją zawartość, co sprawia, że są częstym wyborem w przypadku dużego bagażu rejestrowanego. Dużo prościej też utrzymać je w czystości. Dzięki postępowi w technologii ich wytwarzania oraz stosowania przez producentów innowacyjnych materiałów, takich jak poliwęglan, są one nie tylko niezwykle trwałe, ale również lekkie jak piórko. Przy wyborze zawsze kieruj się własnymi wymaganiami: stylem życia, zdrowiem i konkretnymi potrzebami.

Jak dużej walizki potrzebuję?

Każda linia lotnicza ma indywidualne wymagania w kwestii rozmiaru bagażu. Przykładowo PLL LOT dopuszcza bagaż rejestrowany o łącznych wymiarach do 158 cm, Ryanair stawia limity w postaci 81 cm x 119 cm x 119 cm, a walizka nadawana w WizzAir może mieć maksymalnie 149 cm x 119 cm x 171 cm. Dopuszczalne wymiary walizki kabinowej są już bardziej uśrednione i najczęściej jest to 55 cm x 40 cm x 23 cm. Zwróć uwagę, że wiele walizek sprzedawanych jako walizki kabinowe nieco przekracza te limity, co może prowadzić do nieprzyjemnych niespodzianek na lotnisku. Zawsze sprawdź wymogi linii lotniczych, którymi latasz najczęściej, zanim zdecydujesz się na zakup. W innych środkach transportu, takich jak autokary czy pociągi zazwyczaj nie ma specjalnych wymogów co do maksymalnych wymiarów bagażu. Zawsze dla pewności zapytaj jednak o takie informacje organizatora wyjazdu. Warto mieć pewność, że Twój bagaż znajdzie się w luku bez dodatkowych opłat.

Jak wybrać walizkę podróżną? Czy cena idzie w parze z jakością?

Zarówno tania jak i droga walizka może okazać się niewypałem. Najlepiej zrobić rozeznanie. Poczytajcie opinie w Internecie lub zasięgnijcie rady podróżujących znajomych. Zdecydujcie się na zakup od sprawdzonego producenta. Warto pozostać wiernym marce, o której wiemy, że jej produkty są wysokiej jakości. Nie jest rzadkością, że z powodu kiepskiej walizki jej zawartość ulega uszkodzeniu podczas transportu. Są i bardziej ekstremalne sytuacje. Na przykład zbieranie naszych osobistych przedmiotów przez pracowników lotniska, ponieważ walizka rozpadła się w luku bagażowym. Miejcie świadomość, że na lotniskach walizki nie są traktowane z największą ostrożnością. Warto więc zainwestować w trwały model, który posłuży nam przez lata.

Walizki kabinowe od lorenbag.pl – dlaczego warto?

Walizki kabinowe w sklepie lorenbag.pl wyróżnia doskonała jakość – wykonane są z elastycznego polipropylenu, który cały czas pracuje, dzięki czemu nie pękają pod naciskiem i są odporne na upadki oraz inne uszkodzenia. Ich zalety nie kończą się jednak na trwałości. Mocne wysuwane rączki z blokadą na dwóch poziomach łatwo dopasujesz do swojego wzrostu. Zabezpieczające pasy wewnątrz walizki i zamek szyfrowy TSA, otworzyć mogą tylko pracownicy lotniska. Gwarantuje to, że walizka nie zostanie uszkodzona w przypadku przymusowej kontroli bagażu. Modne wyraziste kolory nie tylko podnoszą walory wizualne, ale także są niezwykle praktyczne. Wyróżniają walizkę na tle tłumu innych w identycznych odcieniach. Wiązanie kokardek i czy charakterystyczne naklejki nie będą Ci już potrzebne. Nowoczesny design walizek kabinowych docenią zwłaszcza podróżujący służbowo, dla których istotna jest dobra prezencja. Elegancki bagaż podręczny to coś, czego szukasz? Wśród szerokiego asortymentu lorenbag.pl na pewno znajdziesz walizkę idealną.

O walizkach piszemy też tutaj: https://turystycznepropozycje.pl/jak-wybrac-walizke-podrozna/.Piszemy też o walizkach dla dzieci

Tekst & Foto: od firmy lorenbag.pl

Dodaj komentarz