Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu – atrakcja dla dzieci

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu jest jedną z największych atrakcji turystycznych tego miasta. Zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Coś pomiędzy ogrodem zoologicznym, a parkiem rozrywki. Dlatego szczerze pisząc mieliśmy problem do której kategorii na naszej stronie go zakwalifikować. Ostatecznie znalazło się w rozrywkach. Ale po kolei… Co można tu zobaczyć?

Gdzie jest Leśny Park Niespodzianek?

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu znajdziecie na stoku Równicy. Popularnej góry Beskidu Śląskiego, na którą można wjechać samochodem. Dokładniej w części zdrojowej, bardzo blisko ustrońskich sanatoriów.

Co my tu mamy?

W parku przede wszystkim znajdziecie dużo zwierząt. Zwłaszcza takich, które żyją w polskich lasach. Niektóre z nich – sarny, daniele czy muflony chodzą swobodnie pomiędzy odwiedzającymi je gośćmi. Inne (te bardziej niebezpieczne), na przykład dziki znajdziecie na ogrodzonych wybiegach. Jeszcze inne (jak szopy- pracze) podobnie jak w ogrodach zoologicznych żyją w klatkach .

Wśród mieszkańców parku są też ptaki drapieżne – sokoły, myszołowy i orły, a także sowy. W godzinach karmienia (podanych przy wejściu) mamy możliwość oglądania ich w locie. Wtedy też pracownicy parku o ptakach tych opowiadają, można się sporo dowiedzieć. Choć w tej sprawie rodziły się we mnie mieszane uczucia i wątpliwości czy dla tych ptaków nie byłoby lepiej gdyby nie żyły w niewoli. Kiedy widziałam orła uwiązanego łańcuchem za nogę zrobiło mi się go żal. Ale kto wie, może całkowicie na wolności już żyć by nie potrafiły. Mniejsza z tym.

Co oprócz zwierząt?

Ścieżki spacerowe w Leśnym Parku Niespodzianek mają ponad 3 kilometry długości. I napotkać tu można nie tylko zwierzęta. Jest między innymi spory plac zabaw. Jest aleja bajkowa, a przy niej małe domki. W każdym z nich „mieszkają” bohaterowie innej bajki. Można nie tylko je zobaczyć, ale też uruchomić mechanizm z odtwarzaczem audio do posłuchania. Regularnie co pewien czas włącza się też mechaniczny teatrzyk lalkowy „Ptasie wesele” z ruchomymi figurkami skrzydlatych stworzeń. Są tu jeszcze dinozaury, małe Muzeum Myślistwa i Łowiectwa, punkt gastronomiczny i sporo innych … no właśnie niespodzianek. Przez kilka godzin jest co zwiedzać.

Co w okolicy?

Jeśli będziecie w Ustroniu czyli w Beskidzie Śląskim zachęcam do zdobycia Wielkiej Czantorii (995 m.n.p.m.). Kto nie da rady pieszo może skorzystać z podwózki wyciągiem krzesełkowym.

Foto: własne

Dodaj komentarz