Gdzie na termy

Gdzie na termy

Gdzie na termy? – sprawdźmy

Zakopane i cały region Podhala przyciągają już nie tylko fanów trekkingu oraz narciarzy. To świetna destynacja całoroczna. Również z perspektywy osób, które chcą podreperować swoje zdrowie. Warto solidnie odpocząć przez kilka dni czy wykorzystać wolny weekend na zafundowanie sobie pełnego relaksu. Takie możliwością dają bogate pokłady wody termalnej, która zasila tamtejsze kompleksy basenowe. Zastanawiasz się, gdzie pojechać na termy w okolicach Zakopanego? Zapoznaliśmy się z lokalną ofertą i mamy już swojego faworyta.

Termy BUKOVINA – wciąż bezkonkurencyjny kompleks termalny w regionie Zakopanego

Termy BUKOVINA (https://www.termybukovina.pl) to jeden z najnowocześniejszych obiektów z wodą termalną nie tylko w Polsce, ale też w naszej części Europy. Uwagę przykuwa już samo rewelacyjne położenie imponującego kompleksu basenowego – mieści się on w Bukowinie Tatrzańskiej, jest otoczony lasami, a z zewnętrznych basenów można podziwiać zachwycającą panoramę Tatr. Bez wątpienia jest to jeden z najmocniejszych atutów term.

O bardzo dobrej jakości obiektu świadczą w większości pozytywne opinie dotychczasowych gości, dlatego postanowiliśmy sprawdzić, co oferuje to miejsce. I nie zawiedliśmy się: wybór atrakcji jest tak szeroki, że nie będą się tam nudzić ani dorośli, ani dzieci.

Warto wspomnieć, że tuż obok znajduje się czterogwiazdkowy Hotel BUKOVINA, którego goście mają nieograniczony dostęp do term. To dobry argument przemawiający za tym, aby skusić się na np. kilkudniowy pobyt w samym sercu polskich Tatr.

Woda termalna najwyższej jakości

Rozważając, gdzie wybrać się na termy w okolicach Zakopanego, zawsze na pierwszym miejscu należy postawić kryterium jakości wody termalnej. W końcu to ona stanowi najważniejszą atrakcję kompleksu. Dla niej wiele osób pokonuje często setki kilometrów z północnych województw naszego kraju.

Pod tym względem znów wyróżniają się Termy BUKOVINA. Są one zasilane wodą czerpaną ze źródła znajdującego się na głębokości aż 2400 metrów. Dzięki temu jest ona krystalicznie czysta oraz zawiera kilkadziesiąt najcenniejszych minerałów oraz związków organicznych decydujących o jej prozdrowotnych właściwościach. Co ważne, na stronie internetowej Term BUKOVINA możemy znaleźć informację o aktualnym nasyceniu wody kluczowymi minerałami.

Kąpiele w wodzie termalnej niosą ze sobą mnóstwo korzyści. Poczynając od zredukowania stresu, przez wsparcie terapii chorób dermatologicznych (np. łuszczycy czy atopowego zapalenia skóry), a kończąc na dobroczynnym wpływie na pracę układu krwionośnego, stawy oraz metabolizm.

Ciekawostką jest fakt, że sesje terapeutyczne w wodzie termalnej są polecane osobom przechodzącym rekonwalescencję po COVID-19.

Na jeden dzień, weekend we dwoje lub dłuższy pobyt z całą rodziną

Termy BUKOVINA to kompleks basenowy otwarty dla każdego. Wcale nie trzeba być gościem Hotelu BUKOVINA czy wykupić pakietu zabiegów w tamtejszym centrum odnowy biologicznej. Jest to zatem spora atrakcja dla osób, które np. przyjechały na weekend do Zakopanego i chcą zażyć relaksu w wodzie termalnej (https://www.termybukovina.pl/blog/gorace-zrodla-spa-zakopane-gotowy-pomysl-na-weekend).

Oczywiście najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest wykupienie pobytu w Hotelu BUKOVINA, co pozwala do maksimum wykorzystać wszystkie atrakcje oferowane przez kompleks basenowy – warto tutaj wspomnieć chociażby o rozbudowanej strefie saun (w tym fińskich i parowych), masażach czy licznych zabiegach odnowy biologicznej w centrum Wellness BUKOVINA. Nie dziwi, że zdecydowana większość gości decyduje się na pobyty weekendowe, korzystając z atrakcyjnych pakietów dla dwojga.

Jednak Termy BUKOVINA to miejsce nie tylko dla dorosłych gości. Kompleks został znakomicie odpowiada potrzebom rodziców z dziećmi. Pociechy na pewno się tu nie znudzą.

Specjalnie z myślą o najmłodszych na terenie Term BUKOVINA pojawiły się efektowne zjeżdżalnie w specjalnej strefie Dzieci i Młodzieży. Udało nam się sprawdzić, że dają sporo frajdy także dorosłym. To bardzo dobra informacja dla rodziców, którzy będą mogli skupić się na odpoczynku np. w jacuzzi czy skorzystać z masażu dla dwojga w ramach pakietu Time Together.

Podsumowując: wielokrotnie słyszeliśmy, że Termy BUKOVINA to najlepsze termy w okolicach Zakopanego i potwierdzamy tę opinię. Kompleks jest imponujący pod względem powierzchni basenów. Oferuje super atrakcje dla dzieci, ma rewelacyjny widok. Na miejscu znajdziemy wszystko, czego potrzeba do komfortowego pobytu nawet przez tydzień i dłużej. Od nas obiekt otrzymuje zasłużoną rekomendację.

Inne możliwości noclegu w okolicy znajdziecie na stronie Cozycozy. W razie zainteresowania zarezerwuj swój airbnb w Zakopanem z Cozycozy

Tekst i Foto od właścicieli Term Bukovina

Dodaj komentarz