Najbardziej ekstremalne atrakcje w Energylandii

0
Najbardziej ekstremalne atrakcje w Energylandii

Najbardziej ekstremalne atrakcje w Energylandii

Najbardziej ekstremalne atrakcje w Energylandii – sprawdźmy co tu mają

Każdy amator adrenaliny i rozrywki w Polsce słyszał o Energylandii. Ten tematyczny Park Rozrywki położony w Zatorze w ciągu siedmiu lat swojego istnienia przyciągnął miliony turystów. Jest to największy obiekt tego typu w Polsce i jeden z największych w Europie. Na 43 hektarach znajduje się ponad 100 atrakcji, w tym kilkanaście rollercoasterów, liczne karuzele oraz niepowtarzalne urządzenia ekstremalne. Całość jest uzupełniona sklepikami, punktami gastronomicznymi i scenami artystycznymi. Wyjazd do Energylandii to doskonały pomysł nie tylko na rodzinny wyjazd, ale także na wspólne spędzenie czasu z przyjaciółmi, a nawet na wieczór kawalerski. Poznajmy jakie najbardziej ekstremalne atrakcje w Energylandii wówczas warto odwiedzić?

Świat rollercoasterów

W 2021 roku w Energylandii znajdowało się aż 17 czynnych kolejek górskich. Ponadto rozpoczęto budowę dwóch kolejnych, a Park ma ponadto w planach budowę w przyszłości jeszcze jednego rollercoastera. Nie wszystkie z nich jednak przeznaczone są dla amatorów mocnych wrażeń, gdyż część kolejek jest przystosowana dla najmłodszych i na bardziej doświadczonych poszukiwaczach przygód raczej nie zrobią one wrażenia. Które zatem możemy nazwać mianem najbardziej ekstremalnych?

Bez wątpienia obowiązkowym punktem na mapie atrakcji podczas każdego męskiego lub koleżeńskiego wypadu do Energylandii, musi być hyper coaster Hyperion. Jest to jedna z najwyższych i najszybszych kolejek górskich na całym świecie. Wagoniki poruszają się z prędkością nawet 142 km/h, a tor wznosi się na wysokość 77 metrów nad ziemią. Jest to rollercoaster dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach. Amatorów prędkości zachwyci także Zadra, czyli najwyższa i najszybsza na świecie stalowo-drewniana kolejka górska. Jest to drugi hyper coaster otwarty na terenie Energylandii. Nic dziwnego, że kolejka zajęła 1 miejsce w rankingu World of Parks Awards najlepszych dużych kolejek górskich w Europie. Zadra stanowi serce Smoczego Grodu, czyli średniowiecznej Strefy wojowników i magii, otwartej latem 2019 roku.

Aqualantis – co warto zobaczyć?

Osoby poszukujące wyjątkowych, emocjonujących atrakcji z pewnością zainteresują się także najnowszą Strefą Energylandii – Aqualantis. Jest to niepowtarzalne miejsce, wzorowane na podmorskim świecie mitycznej Atlantydy. Podobnie jak w przypadku innych Stref tematyczny, główną atrakcją jest kolejka górska, tym razem typu Double Launch Coaster, która osiąga prędkość 100 km/h. Czas przejazdu kolejką Abyssus trwa 2 minuty i stanowi doskonałe wprowadzenie w świat potężnego władcy mórz. Doskonałą zabawę w trakcie przejazdu gwarantują liczne zwroty podnoszące poziom adrenaliny we krwi do maksimum. Producenci tego wyjątkowego rollercoaster zadbali także o niespodziewane efekty grawitacyjne oraz wiele efektów wodnych.

Doskonałą zabawę pełną emocji zapewniają nie tylko rollercoastery, ale także innowacyjne urządzenia ekstremalne. Przykładem może być Tidal Wave Twister, będący jedną z najbardziej spektakularnych atrakcji Aquatlantis. Karuzela ta zapewnia nieprawdopodobne przeciążenia, zmienną prędkość oraz szalone wirowanie. Jeśli lubimy zabawę na dużych wysokościach, koniecznie sprawdźmy również Tsunami Drop, który wzniesie nas na wysokość nawet 40 metrów nad ziemią. Efekt swobodnego spadania i nieważkości gwarantowany! Wspomniane atrakcje to zaledwie skrawek niepowtarzalnych, ekstremalnych obiektów, jakie możemy spotkać w Energylandii. Każdy amator rozrywki powinien chociaż raz odwiedzić to wyjątkowe miejsce. Dobrym pomysłem jest rezerwacja weekendowego wyjazdu, gdyż jeden dzień to stanowczo za mało, aby odkryć wszystkie tajemnice zatorskiego parku rozrywki.

W pobliżu znajdują się jeszcze dwa inne ciekawe parki rozrywki. Zatorland w ZatorzeInwałd Park w Inwałdzie koło Wadowic.

Tekst & Foto od Parku Rozrywki Energylandia

Dodaj komentarz