Papugarnia "Carmen" w Katowicach

Papugarnia "Carmen" w Katowicach

Papugarnia „Carmen” w Katowicach – lekcja przyrody wśród ptaków

Jako autorzy portalu turystycznego otrzymaliśmy zaproszenie do bardzo ciekawego miejsca na mapie Górnego Śląska. Papugarnia „Carmen” w Katowicach  (bo o niej mowa) otworzyła przed nami swe podwoje. My bardzo chętnie skorzystaliśmy i dzielimy się tu z Wami tym co tam było.

Na osiedlu Witosa

Papugarnia znajduje się przy ulicy Obroki na osiedlu Witosa. To trochę daleko od centrum miasta, ale kłopotów z dojazdem nie ma. Parking na miejscu też jest chociaż niezbyt duży. Przyjechaliśmy zaraz po otwarciu w sobotnie przedpołudnie i dobrze zrobiliśmy bo później gości przybywało coraz więcej.

Czy papugarnia i ptaszarnia w zoo to jest to samo?

Papugarnia „Carmen” różni się od ptaszarni na przykład w sklepie lub ogrodzie zoologicznym tym, że kolorowe stworzenia latają swobodnie pomiędzy gośćmi. Siadają na ramionach (czasami też na głowie). Pierwsze tak bliskie spotkanie z ptakiem może budzić lekki szok, ale za chwilę się przyzwyczaicie i będziecie się cieszyli, że zrobicie sobie ciekawe zdjęcie z kakadu albo amazonką.

W kasie oprócz biletów możecie kupić małe pojemniczki z ziarenkami, dzięki którym na pewno ptaki chętnie do Was przylecą. Kupując bilet dowiecie się tu także kilku ważnych zasad z regulaminu. Na przykład, że dla bezpieczeństwa trzeba zdjąć wszelką biżuterię typu zegarki, kolczyki i łańcuszki. Planując przyjazd tutaj lepiej zostawcie je w domu. Nie wnosi się też żadnego jedzenia, a kurtki wszyscy zostawiają na wieszakach obok kasy. Zdjęcia robi się bez lampy błyskowej.

Spotkanie z papugami odbywa się w dużym pomieszczeniu, które na pierwszy rzut oka jest podobne nieco do cyrkowego namiotu. Okrągłe, wysokie z możliwością wejścia schodkami na galerię, dzięki której zobaczycie wszystko z góry.

Papugarnia „Carmen” w Katowicach – jakie okazy tutaj zobaczycie?

W sumie na siedmiuset metrach kwadratowych żyje tu około 100 ptaków. W przeróżnych kolorach i gatunkach. Są małe papużki faliste, większe kakadu, amazonki, żako, rozelle i jeszcze trochę innych aż po wielkie ary. Przybywają tu więc chętnie rodziny z dziećmi.

Więcej informacji w temacie, także dokładny adres, cennik i godziny otwarcia znajdziecie na stronie https://papugarniacarmenkatowice.pl/ .

Foto: własne

 

Dodaj komentarz