Papugarnia "Carmen" w Katowicach

Papugarnia "Carmen" w Katowicach

Na siedmiuset metrach kwadratowych żyje tu około 100 papug. W przeróżnych kolorach i gatunkach. Jeśli jesteście miłośnikami egzotycznych ptaków to miejsce Wam się spodoba.

Papugarnia „Carmen” w Katowicach – skorzystaliśmy z zaproszenia

Jako autorzy portalu turystycznego otrzymaliśmy zaproszenie do bardzo ciekawego miejsca na mapie Górnego Śląska. Papugarnia „Carmen” w Katowicach  (bo o niej mowa) otworzyła przed nami swe podwoje. My bardzo chętnie skorzystaliśmy i dzielimy się tu z Wami tym co tam było.

Papugarnia Carmen – Katowice na osiedlu Witosa

Atrakcja znajduje się przy ulicy Obroki na osiedlu Witosa. To trochę daleko od centrum miasta, ale kłopotów z dojazdem nie ma. Parking obok papugarni Carmen jest chociaż niezbyt duży. Przyjechaliśmy zaraz po otwarciu w sobotnie przedpołudnie i dobrze zrobiliśmy bo później gości przybywało coraz więcej.

Czy papugarnia i ptaszarnia w zoo to jest to samo?

Papugarnia „Carmen” różni się od ptaszarni na przykład w sklepie lub ogrodzie zoologicznym tym, że kolorowe ptaki latają swobodnie pomiędzy gośćmi. Są przyjaźnie usposobione, siadają na ramionach (czasami też na głowie). Ale trzeba wiedzieć, że nie lubią dotykania skrzydełek.

Pierwsze tak bliskie spotkanie z ptakiem może budzić lekki szok, ale za chwilę się przyzwyczaicie i będziecie się cieszyli, że zrobicie sobie ciekawe zdjęcie z kakadu albo amazonką.

Co warto wiedzieć zanim przyjedziecie do papugarni Carmen?

W kasie oprócz biletów możecie kupić małe pojemniczki z ziarenkami, dzięki którym na pewno ptaki chętnie do Was przylecą. Kupując bilet dowiecie się tu także kilku ważnych zasad z regulaminu. Warto poznać szczegóły przypominane przy kasie aby uniknąć nieprzyjemności.

Na przykład, że dla bezpieczeństwa trzeba zdjąć wszelką biżuterię typu zegarki, kolczyki i łańcuszki. Planując przyjazd tutaj lepiej zostawcie je w domu. Nie wnosi się też żadnego jedzenia, a kurtki wszyscy zostawiają na wieszakach obok kasy. Zdjęcia robi się bez lampy błyskowej.

Spotkanie z papugami odbywa się w dużym pomieszczeniu, które na pierwszy rzut oka jest podobne nieco do cyrkowego namiotu. Okrągłe, wysokie z możliwością wejścia schodkami na galerię, dzięki której zobaczycie wszystko z góry.

Papugarnia „Carmen” w Katowicach – jakie okazy tutaj zobaczycie?

W papugarni Carmen są małe papużki faliste, większe kakadu, amazonki, żako, rozelle i jeszcze trochę innych aż po wielkie ary. Przybywają tu więc chętnie rodziny z dziećmi.

Tymi pięknymi stworzeniami opiekuje się zespół doświadczonych specjalistów, którzy chętnie odpowiadają na różne pytania zwiedzających. Gdyby ktoś z Was planował zakup takiego ptaka, to można też się poradzić w kwestiach dotyczących wyboru gatunku i opieki nad nim.

Adres, cennik, godziny otwarcia papugarni Carmen

Więcej informacji w temacie papugarni Carmen także dokładny adres, cennik i godziny otwarcia znajdziecie na stronie https://papugarniacarmenkatowice.pl/ .

Foto: własne

 

Dodaj komentarz