"Myszogród" w Zakopanem

"Myszogród" w Zakopanem

„Myszogród” w Zakopanem – co to takiego?

Dzisiejszą propozycję kierujemy do osób lubiących małe zwierzątka, także te z rodzaju gryzoni, bowiem w Myszogrodzie będzie ich bardzo dużo. Myszogród w Zakopanem to jedna z mnóstwa atrakcji jakie możecie spotkać na Krupówkach czyli najsłynniejszej ulicy na Podhalu.

Jest to wiele niedużych, oszklonych witryn, w których myszki biegają na przeróżnych ciekawie urządzonych scenografiach. Zobaczycie tu więc chatki w mysiej wiosce, myszy na statku, myszy w bibliotece, myszy w serze, myszy w pociągu i jeszcze na kilku innych tłach. Trzeba przyznać, że wszystko jest pomysłowo urządzone i na pewno nie będziecie się nudzić.

Dla kogo Myszogród w Zakopanem będzie ciekawy?

Myszogród w Zakopanem może być niezłą frajdą dla dzieci. Zwłaszcza, kiedy zobaczą mysz pilotującą helikopter, albo mysz, która wychodzi z dziury w serze. Jednakże musicie pamiętać, że atrakcje tego typu na Krupówkach nie należą do tanich. Kilkadziesiąt złotych na osobę to będzie koszt samych biletów na wejście. W innych miastach polski za tę samą cenę zwiedzicie cały ogród zoologiczny. No ale Zakopane ma swoje prawa.

Kilka uwag praktycznych

Zwierzęta możecie oglądać, ale nie da się ich dotykać, karmić ani brać na ręce. Są w różnych kolorach i gatunkach. Na zwiedzanie tego miejsca wystarczy wam nieco ponad pół godziny. Obok wejścia zobaczycie wieszaki na wierzchnie ubrania ale nikt ich nie pilnuje, więc płaszcze i kurtki zostawiacie wyłącznie na własną odpowiedzialność. Cenniejsze rzeczy warto z kieszeni wyjąć.

Co jeszcze w pobliżu?

Po obu stronach ulicy atrakcji jest mnóstwo. Są między innymi dom iluzji, papugarnie, wystawy figur woskowych, wielowymiarowe kina i jeszcze sporo tego typu miejsc. Gdyby chcieć wszystkie po kolei zaliczać to braknie Wam i czasu i pieniędzy. Ale w Zakopanem są też miejsca, w których nie będzie drogo, a także ciekawie. W mieście jest dużo muzeów z prawdziwego zdarzenia, ładne zabytki, w tym stary drewniany kościółek przy ulicy Kościeliskiej i cmentarz na Pęksowym Brzyzku, albo kościół Świętej Rodziny przy Krupówkach.

Najlepiej jednak czas pod Tatrami wykorzystać na spacery i wędrówki po Tatrzańskim Parku Narodowym. Najbliżej miasta są Dolina Strążyska, Dolina Białego, także Kuźnice z kolejką na Kasprowy Wierch.

Foto własne

1 thoughts on “„Myszogród” w Zakopanem

Dodaj komentarz