Terma Bania w Białce Tatrzańskiej

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej – świetne miejsce dla wszystkich

Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto wiedział, że w Polsce są źródła termalne. Nasi rodacy jeździli do innych krajów, zwykle na Węgry i Słowację. Na szczęście to się zmienia i raz po raz pojawiają się podobne miejsca w Polsce. Często w pobliżu Tatr. Są termy między innymi w Bukowinie Tatrzańskiej i Chochołowie. My jednak wybraliśmy i poznaliśmy jakie atrakcje oferuje dla gości Terma Bania w Białce Tatrzańskiej.

Gorące źródła z gór

Jeden z najnowocześniejszych kompleksów tego typu w Europie jest zasilany gorącą wodą z gór. Pochodzi ona z głębokości 2500 metrów. Dzięki dużej zawartości mikroelementów i pierwiastków takich jak sód, wapń, potas, siarka magnez i chrom może służyć nie tylko do rekreacji, ale też do celów leczniczych. Pomaga między innymi w kuracji bólów stawów, wzmacnia układ sercowo naczyniowy i przyspiesza przemianę materii.

Strefa letnia, strefa relaksu, strefa zabawy i sauny

Terma Bania zaprasza do korzystania z kilkunastu różnych basenów podzielonych na strefy. Strefa letnia z Dmuchanym Placem Zabaw, stupięćdziesięciometrową zjeżdżalnią i  mnóstwem innych atrakcji działa sezonowo. Natomiast pozostałe dwie – strefa relaksu i strefa zabawy zapraszają cały rok. Można się taplać pod dachem (na przykład kiedy pada deszcz lub nie lubimy wychodzić na zewnątrz). Można też wypłynąć chociaż na chwilę na świeże powietrze i w stroju kąpielowym grzać się w ciepłej wodzie nawet kiedy na obok leży śnieg.

W strefie relaksu jest ciszej, dlatego warto polecić ją zwłaszcza osobom starszym i takim, którzy szukają spokoju. Natomiast w strefie zabawy najczęściej spotkacie rodziny z dziećmi, które do woli mogą szaleć na kilku różnych zjeżdżalniach, bawić na wodnym placu zabaw albo kręcić się w wodnej karuzeli. Na gości czeka też kilka basenów z hydromasażami. Jest jeszcze basen ze sztuczną falą, albo też nieco głębszy (150 cm), w którym da się popływać.

Na każdego kto zgłodnieje albo poczuje pragnienie czekają punkty gastronomiczne. W przerwie miedzy zabawą w wodzie, a zjazdem na ślizgawce można odpocząć na leżaku. Będziecie mieli przed oczami przepiękny widok na góry. Ale jeśli chcielibyście się wygrzać jeszcze bardziej niż termalnym basenie możecie skorzystać z sauny.

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej – połączenie z hotelem

Pobyt na termach w Białce Tatrzańskiej najlepiej połączyć z noclegiem w tutejszym Hotelu Bania. Będziecie wtedy mieli w cenie nieograniczony dostęp do całego kąpieliska. Jeżeli wybierzecie spanie w innym miejscu warto pamiętać, że Terma Bania pozwala na skorzystanie z Bonu Turystycznego (jeśli go jeszcze nie zużyliście). Pomyślcie o tym przyjeżdżając w te okolice razem z Waszymi dziećmi.

Dokładne informacje na temat wszystkich atrakcji, także godziny otwarcia i cennik znajdziecie na stronie: https://www.termabania.pl/

Foto: własne

Dodaj komentarz