Muzeum Gier i Komputerów - Wrocław

Muzeum Gier i Komputerów - Wrocław

Muzeum Gier i Komputerów we Wrocławiu będzie ciekawą atrakcją dla wszystkich, którzy poznali już inne słynne miejsca w mieście takie jak Rynek albo Panorama Racławicka. Zainteresować może zwłaszcza wszystkich miłośników informatyki

Gdzie znajduje się Muzeum Gier i Komputerów we Wrocławia?

Atrakcja mieści się w budynku Dworca Świebodzkiego. Dokładniej pod adresem plac Orląt Lwowskich 20A. Wejście znajduje się nieco z boku. Będzie to całkiem blisko centrum miasta – od Rynku około pół godziny spaceru i mniej więcej tyle samo od dworca PKP. Jeśli nie chce się Wam iść pieszo to można podjechać tramwajem.

Gry i komputery minionej ery

Muzeum powstało dzięki kilku pasjonatom i miłośnikom starych komputerowych gier. Działa od roku 2017 i powstało jako pierwsza w Polsce tego typu placówka.

Jest to miejsce, w którym nie tylko zobaczycie stare sprzęty, jakimi przed kilkudziesięcioma laty bawiliście się Wy lub Wasi rodzice, ale także możecie spróbować swoich sił zdobywając punkty w grach takich jak „Arkanoid”, „Mario”, albo „River Ride”. Do dyspozycji gości jest kilkadziesiąt stanowisk z dawnymi sprzętami komputerowymi z lat 70-tych, 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku.

Komputery i informatyka kojarzą się raczej ze współczesnością. Ale już tylko starsze pokolenia pamiętają jak wyglądały sprzęty typu Atari lub Commodore. Spośród młodzieży to już może mało kto wie do czego służyły dyskietki, lub też, że pierwsze gry wczytywało się do komputera za pomocą magnetofonu. Ciekawe stare sprzęty potrzebne niegdyś do pracy z komputerem stoją w licznych gablotach.

Kilka informacji praktycznych

Bilety na wejście można kupić na miejscu w kasie lub też przez Internet. Są one oznakowane datą i godziną wejścia. Ilość miejsc jest ograniczona po to, aby każdy mógł znaleźć swoje miejsce przy wybranym komputerze lub konsoli. Istnieje możliwość przybycia ze zorganizowaną wycieczką (na przykład klasą szkolną), wówczas tym bardziej konieczna jest rezerwacja.

Więcej informacji na temat Muzeum, także godziny otwarcia i ceny wejściówek znajdziecie na stronie https://gikme.pl

Na naszej stronie znajdziecie też zaproszenie do nieco podobnego miejsca w Krakowie. Tam jest Muzeum Elektroniki.

Foto & Film: własne

1 thoughts on “Muzeum Gier i Komputerów – Wrocław

Dodaj komentarz