Wąwóz Homole – blisko natury w Pieninach

Wąwóz Homole

Wąwóz Homole

Wąwóz Homole – atrakcja w Pieninach

Pragniesz odpocząć od miejskiego zgiełku, relaksując się na łonie natury? Lubisz aktywnie spędzać czas? Jeśli odpowiedziałeś/odpowiedziałaś chociaż raz twierdząco, to wyjazd w Pieniny będzie dla Ciebie wspaniałym pomysłem zarówno na krótki weekendowy wypad, jak i dłuższy urlop wypoczynkowy.Warto zaliczyć tam Wąwóz Homole.

Szlak turystyczny Wąwóz Homole

Wąwóz Homole stanowi jeden z najpiękniejszych szlaków turystycznych i atrakcji przyrodniczych na terenie Pienin. Dokładniej w Małych Pieninach. Ma długość około 800 metrów (a więc raczej niewiele). Zwiedzający go mogą być jednak pewni zapierających dech w piersiach widoków, takich jak: wyjątkowe skały wapienne, urokliwe kaskady potoków, piękne górskie łąki, bogata roślinność oraz przepiękne lasy mieszane. Wąwóz Homole jest również domem dla wielu zwierząt oraz siedliskiem rzadko spotykanych ptaków. W korycie wąwozu płynie potok Kamionka. Przejście dla turystów ułatwiają między innymi specjalne mostki. Prowadzi tędy zielony oznakowany szlak.

Wyjątkowym miejscem na trasie szlaku są tzw. Kamienne Księgi, z którymi związana jest pewna lokalna legenda. Głosi ona, że w tych płaskich skałach znajduje się opis losów wszystkich ludzi, który rozszyfrował stary pop ze słowackiego Wielkiego Lipnika. Niestety niedługo po tym stracił mowę, a tajemnicę zabrał do grobu.

Należy pamiętać, że Wąwóz Homole to rezerwat, a więc zwiedzając go, należy trzymać się wyznaczonych szlaków i dbać o to, aby zastaną przyrodę pozostawić w nienaruszonym stanie. Na terenie Pienin warto zaliczyć też Wąwóz Szopczański, a także największą z tutejszych atrakcji czyli spływ łodziami przełomem Dunajca.

Ekskluzywne apartamenty w okolicy Wąwozu Homole

Gdzie najlepiej szukać noclegów, aby mieć blisko do Wąwozu Homole? Warto zatrzymać się w Jaworkach lub Szczawnicy, skąd najłatwiej dotrzeć do niniejszej atrakcji turystycznej. Jeśli zależy nam na komfortowym apartamencie, który będzie położony w pięknym, górskim otoczeniu, powinniśmy sprawdzić ofertę Polskich Ostoi – https://polskieostoje.pl/ostoja-homole/apartamenty. Dlaczego? Przede wszystkim jest to kompleksowa propozycja dla turystów, którzy pragną spędzić wolny czas w nowoczesnym kompleksie, którego lokalizacja pozwala na sprawne przemieszczanie się pomiędzy największymi atrakcjami pienińskiego regionu.

Tekst & Foto od administratora strony ostoja-homole

Leave a Reply