Muzeum Elektroniki w Krakowie

Muzeum Elektroniki w Krakowie

Muzeum Elektroniki w Krakowie – czy jeszcze to pamiętacie?

W pewne sobotnie popołudnie skorzystaliśmy z okazji, a dokładniej zaproszenia do Muzeum Elektroniki w Krakowie. Znajduje się ono przy ulicy Wrocławskiej. Od dworca Kraków Główny trzeba iść w nieco inną stroną niż na Planty, Rynek i Wawel, ale od centrum  miasta nie jest daleko. Da się też przyjechać samochodem, jednakże trzeba pamiętać o płatnym parkingu miejskim. Wizyta w tym miejscu dla starszych może być sentymentalną podróżą w czasy dzieciństwa, a dla młodzieży niezłą lekcją historii techniki.

Co można tu zobaczyć?

Placówka prowadzona jest przez dwóch braci. Zajmuje dwa pomieszczenia, w których znajdziecie mnóstwo dawnych radioodbiorników, telewizorów (oczywiście czarno – białych i bez pilota). Są magnetofony kasetowe i szpulowe, komputery takie jak Commodore czy Atari. Zobaczycie tu też konsole, telefony, gramofony, magnetowidy i wiele innego sprzętu, który wypełnia przestrzeń od podłogi po sufit. Do największych atrakcji miejsca należy fakt, że w cenie biletu można pograć sobie do woli na dawnych urządzeniach w kultowe gry takie jak „Mario”, „Pacman”, „River Ride”, albo też flippery, bez których nie mógł istnieć dawniej żaden salon gier.

Muzeum Elektroniki w Krakowie – kiedy można tu przyjść?

W zwykłe dni tygodnia do Muzeum Elektroniki w Krakowie przychodzą grupy szkolne na specjalne zajęcia. Odbywają się one według różnego wieku uczestników. Jest więc oferta dla przedszkoli, szkół podstawowych oraz dla liceów i techników. Natomiast goście indywidualni przybywają w weekendy po południu. Poza oficjalnymi godzinami otwarcia można zwiedzać po wcześniejszym umówieniu się z właścicielami. Istnieje też możliwość zorganizowania urodzin dla dzieci połączonych z elektro – zagadką.

Więcej informacji w temacie także cennik i dokładny adres znajdziecie na stronie: https://muzeumelektroniki.pl/

Inne mało znane, ciekawe miejsca w Krakowie

Kraków ma już około stu różnych muzeów. Dlatego też oprócz tych najbardziej popularnych, o których wszyscy wiedzą staramy się odkrywać także te mniej znane. Mieliśmy już okazję być na przykład też w Wioskach Świata i Muzeum Iluzji, o których dowiecie się z innych naszych artykułów.

Tekst & Foto: własne

Dodaj komentarz