Jaki dron dla dziecka na wakacje?

Jaki dron dla dziecka na wakacje?

Jaki dron dla dziecka na wakacje w 2023 roku?

Chcesz kupić swojemu dziecku dobrej jakości drona, który pozwoli sprawnie rozwijać swoje umiejętności i robić wyjątkowe zdjęcia oraz filmy z wakacji? Postaw na wytrzymałe, wygodne w obsłudze urządzenia sprawdzające się w różnych warunkach. Dowiedz się, na jakie czynniki zwrócić uwagę, aby dron mógł być bezpiecznie użytkowany przez dziecko. Jaki dron dla dziecka wybrać?

Ile kosztuje dron?

Myśląc o zakupie drona – zarówno dla dziecka, jak i dla siebie – warto w pierwszej kolejności ustalić swój budżet. Pamiętajcie, że są to w głównej mierze stosunkowo drogie urządzenia, za które trzeba zapłacić przeważnie ponad tysiąc złotych. Jednak znajdziecie również tańsze propozycje. Wiele zależy jednak od tego, na jakich funkcjach nam zależy. Jeśli urządzenie ma służyć jedynie do krótkich lotów, można wybrać drona nawet za 200–300 zł. Takie sprzęty będą odpowiednie jako opcja na start, która pozwoli dziecku rozwijać zdolności mechaniczne oraz pasję do latania. W sklepie Megadron dostępne są modele z różnych półek cenowych. Możecie postawić także na nieco droższe drony rekreacyjne, w okolicach 500 zł. W tej cenie  czas lotu wynosi kilkanaście minut, daje dobrą jakość obrazu, solidną prędkość, a często nawet możliwość wykonywania różnorodnych akrobacji w powietrzu. Takie urządzenie polecamy dla nieco starszych dzieci.

Dron dla dziecka – specyfikacja

Przede wszystkim warto wybierać modele, które nie osiągają dużych prędkości – zbyt szybki lot może być trudny do opanowania. Należy zwrócić uwagę w szczególności na wytrzymałość, długi czas pracy, szybkie ładowanie, stabilność lotu i niewielką wagę. Nie bez znaczenia jest też jakość obrazu: warto celować w modele oferujące co najmniej rozdzielczość 720p. Taką wartość zapewniają m.in. Ryze Tello od DJI oraz Syma X15W. Ważny będzie również zasięg lotu, który powinien wynosić minimum 50 metrów.

Przed zakupem trzeba sprawdzić również klasyfikację drona – nie wszystkie urządzenia mogą być wykorzystywane przez dzieci. Do 14. roku życia można latać tzw. dronami zabawkowymi, które są objęte pewnymi ograniczeniami:

  • maksymalnie 250 g wagi (razem z tzw. obciążeniem użytkowym, czyli akumulatorem, śmigłami i kartą pamięci);
  • do 19 m/s prędkości lotu w poziomie;
  • maksymalna wysokość nad punktem startu to 120 metrów.

Czym jeszcze powinien odznaczać się dron dla dziecka?

Odpowiednio dobrany dron powinien być prosty w obsłudze. Takie urządzenie pozwoli dziecku ćwiczyć refleks i koordynację ruchową, a także rozwijać umiejętności mechaniczne – zarówno podczas latania, jak i pracy przy dronie, np. w trakcie wymiany śmigieł. Co więcej, sprzęt powinien być stosunkowo niewielki: dotyczy to nie tylko samego drona, lecz także pilota.

Drony dla dzieci muszą ponadto zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez elementy ochronne, takie jak specjalne ramki i osłony na śmigła. Należy także pamiętać, aby dziecko nigdy nie używało drona samodzielnie. Warto sprawdzić również obecność funkcji automatycznego powrotu – to nieoceniona pomoc w nieoczekiwanych sytuacjach, np. gdy dziecko utraciło kontrolę nad dronem lub nastąpiła niespodziewana awaria.

O hulajnogach na wakacje piszemy tutaj: https://turystycznepropozycje.pl/czy-hulajnoga-nada-sie-na-wakacje/

Tekst&Foto: od partnerów zewnętrznych

Dodaj komentarz