Wioski Świata w Krakowie

Wioski Świata w Krakowie

Wioski Świata w Krakowie – niezwykła podróż na inne kontynenty

Wioski Świata w Krakowie są ciekawą propozycją na wycieczkę z dziećmi. W krótkim czasie (około półtora godziny) zobaczycie jak żyją ludzie na innych kontynentach. Na kilku hektarach stoi tu bowiem kilkanaście budowli pokazujących domy mieszkańców z wiosek Afryki, Azji, obu Ameryk i terenów za kołem polarnym. Do każdego możecie wejść. Spójrzcie w nich na wystawy różnych przedmiotów, strojów, instrumentów muzycznych i innych drobiazgów charakterystycznych w tamtejszych kulturach. Przy wszystkich też twórcy miejsca postawili figury zwierząt, jakie można napotkać wokół owych wiosek. A więc na przykład słonia, lamę, wielbłąda bizona i jaka (jaka czyli azjatyckie zwierzę nieco podobne do krowy).

Aby zwiedzić to miejsce musicie wyjechać poza ścisłe centrum miasta. Całość znajduje się na terenie należącym do ojców salezjanów – misjonarzy i pomysłodawców tego niezwykłego skansenu.

Co jeszcze warto wiedzieć o Wioskach Świata

Do wszystkich domów prowadzi ścieżka. Idąc nią zwiedzacie po kolei między innymi chaty afrykańskie, igloo, mongolską jurtę, indiańskie tipi, dom na palach charakterystyczny dla Papui Nowej Gwinei, a nawet slums – jeden z wielu jakie niestety szpecą krajobraz wielkich miast Ameryki Południowej. Obok każdego obiektu stoją tabliczki z opisem dzięki którym można na dany temat dowiedzieć się sporo ciekawostek.

Pomiędzy tymi wszystkimi „wioskami” znajduje się duży niezabudowany plac. Jak dobrze się przyjrzycie na przykład z wysokości niewielkiego pagórka z krzyżem zauważycie zarys wszystkich kontynentów, a więc wielką mapę świata. Obok owego krzyża na pagórku ciekawostką dla wielu może być wiszący mostek z drewnianych desek. Odradzamy przejście nim dla osób z problemem trudności w zachowaniu równowagi. Bowiem będzie to stanowić wyczyn ekstremalny.

Na miejscu, tam gdzie jest kasa biletowa znajdziecie też niewielki sklep z pamiątkami. Dochód ze sprzedaży tych przedmiotów służy potrzebom misyjnym.

Więcej informacji w temacie, także dokładny adres, godziny otwarcia i ceny biletów przeczytacie na stronie: https://wioskiswiata.org/

Inne mało znane ciekawe miejsca w Krakowie

Spośród mniej znanych atrakcji Krakowa na naszej stronie opisujemy także między innymi Muzeum Elektroniki i Muzeum Iluzji.

Foto: własne

Dodaj komentarz