Tanie noclegi w Warszawie – hostel „Pepe”

0
Tanie noclegi w Warszawie - hostel "Pepe"

Tanie noclegi w Warszawie - hostel "Pepe"

Tanie noclegi w Warszawie – szukajcie w hostelach

W Stolicy jest mnóstwo hoteli, w których można znaleźć wygodne miejsce do spania. Niestety ceny w większości z nich przekraczają możliwość niejednej polskiej rodziny. Natomiast tanie noclegi w Warszawie i wielu innych miastach Polski oferują hostele. My skorzystaliśmy z hostelu „Pepe” i podzielimy się tutaj naszymi wrażeniami z tego miejsca.

Hostel „Pepe” – co my tu mamy?

Hostel „Pepe” znajdziecie na granicy Żoliborza i Bielanów, pomiędzy ulicami Gdańską i Kaskadową. Jest to niewysoki budynek i prawie niczym się nie wyróżnia spośród innych podobnych domów w sąsiedztwie.

Oczywiście luksusów nie ma. Pokoje są raczej małe. Ale jeżeli wystarczy Wam zwyczajne miejsce, w którym możecie się umyć, przenocować i zostawić bezpiecznie bagaże to będziecie zadowoleni. Nam trafił się pokój z łazienką. Natomiast niektóre pokoje mają swoją łazienkę na korytarzu. We wszystkich jest telewizor i czajnik do gotowania wody. Na korytarzu też stoi lodówka (jedna dla wszystkich) i kuchnia mikrofalowa.

Przybywających gości obowiązuje całkowita samoobsługa. Dostaliśmy wiadomość sms na telefon jaki jest kod do furtki, gdzie znajdziemy klucz do pokoju i pilot do bramy wjazdowej. Opłaty  za pobyt dokonuje się jeszcze przed przyjazdem.

Jak dojechać do centrum miasta?

Po Warszawie nie warto jeździć prywatnym samochodem. Korki i płatne zatłoczone parkingi sprawiają, że znacznie sprawniej dojedziecie wszędzie komunikacją publiczną, najlepiej metrem. Więc jeżeli przyjechaliście tu swoim prywatnym autem to proponujemy, żeby zostawić je na hostelowym parkingu (dla gości bezpłatny). Będzie bezpieczne za zamykaną bramą. Najbliższa stacja metra jest 5 minut pieszo stąd przy Hali Marymonckiej. Dojedziecie szybko do Śródmieścia, na przykład pod Pałac Kultury i Nauki, albo też do Centrum Nauki Kopernik. Z tego samego miejsca w różne strony odjeżdżają także autobusy i tramwaje. Jeżeli przyjechaliście do Warszawy na kilka dni to bardzo opłaca się kupić bilety na przykład trzydniowe dzięki którym możecie bez ograniczeń poruszać się po mieście wszystkimi liniami, także pociągiem.

Do przystanku idzie się przez Park Kaskada – jeden z najstarszych w Stolicy. W Hali Marymonckiej i w jej pobliżu można też zrobić najbardziej potrzebne zakupy.

Dokładne informacje na temat pobytu w hostelu „Pepe”, także rezerwacje miejsc oraz ceny znajdziecie na stronie: https://www.pepehostel.pl/

Foto: własne

Dodaj komentarz