Park Szwajcaria w Gliwicach

Park Szwajcaria w Gliwicach

Park Szwajcaria w Gliwicach znajduje się poza ścisłym centrum miasta Gliwice przy ulicy Łabędzkiej. Jest to niewielki ale ładny teren zielony w sam raz na popołudniowy spacer.

Jakie ciekawostki znajdują się na terenie Parku Szwajcaria?

Park Szwajcaria w Gliwicach oplatają ścieżki spacerowe, pomiędzy którymi zobaczycie dwa stawy połączone niewielkim mostkiem. Pośrodku jednego z nich znajduje się niewielka wysepka. Na miejscu często możecie spotkać rowerzystów, dla których powstał tutaj specjalny tor rowerowy, a dokładniej trasa zjazdowa dla rowerów górskich.

Podobnie jak w wielu innych miejskich skwerach w Parku Szwajcaria jest też plac zabaw dla dzieci i siłownia plenerowa.

Od jak dawna istnieje Park Szwajcaria w Gliwicach?

Miejsce ma bardzo ciekawą historię. Jako park miejski funkcjonował jeszcze przed II wojną światową. Później po wielu latach zaniedbania uległ częściowej degradacji i mało kto chciał chodzić tam na spacery.

W międzyczasie w miejscu Parku Szwajcaria zaczął funkcjonować ośrodek szkolenia kierowców i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (czyli miejsce, gdzie przyszli kierowcy zdają egzaminy na prawo jazdy).

Kiedy WORD w Gliwicach został zlikwidowany przystąpiono do rewitalizacji parku. Prace nad przywróceniem ładnego wyglądu miejsca trwały do roku 2013, kiedy zakończyła się modernizacja parku. Dobrze, że władze miasta zdecydowały się na takie zagospodarowanie miejsca. Spacer wśród zieleni to zawsze jest dobry pomysł na wolne chwile, zwłaszcza w ciepły dzień.

Restauracja Park Szwajcaria i pokoje gościnne

Na miejscu goście z dalszych stron znajdą restaurację a także pokoje gościnne. Dla przyjezdnych właściciele obiektu przygotowali parking strzeżony.

Inne parki na terenie miasta Gliwice

W Gliwicach, bliżej centrum znajdziecie jeszcze dwa inne parki. Najbardziej znany jest Park Chopina z piękną tutejszą Palmiarnią Miejską. Drugi to Park Chrobrego przy słynnej hali Arena Gliwice.

Jest jeszcze jedna Szwajcaria w pobliżu Gliwic

Niedaleko (ale już poza Gliwicami) na terenie gminy Rudziniec znajdziecie ciekawą leśną ścieżkę edukacyjną, która wraz z licznymi pomostkami, schodkami i innymi udogodnieniami otrzymała nazwę Szwajcarii Rachowickiej.

2 thoughts on “Park Szwajcaria w Gliwicach

Dodaj komentarz