Park rozrywki "Pomerania"

Park rozrywki "Pomerania"

Park rozrywki „Pomerania” – Kołobrzeg

Każdemu kto chciałby zaliczyć jakieś wesołe miasteczko nad morzem, albo też jeśli ktoś pyta o atrakcje w Kołobrzegu dla dzieci możemy zaproponować Park rozrywki „Pomerania”. Jest on największym tego typu miejscem na Pomorzu Zachodnim. Na gości czekają tu między innymi karuzele wesołego miasteczka, mini zoo, dmuchańce do skakania dla najmłodszych i … sprawdźmy co jeszcze.

Atrakcje sezonowe

Najwięcej atrakcji czeka na Was w sezonie wiosenno – letnim, kiedy jest możliwość korzystania z zabawy na świeżym powietrzu. Starsze dzieci i dorośli na pewno zainteresują się karuzelami takimi jak „Wahadło Extreme” czy „Dragon” (to dla odważnych). Młodsi mogą jechać na „Łabędziach”, autodromie, a całkiem małe kilkulatki na karuzeli typu pociąg.

Jeżeli Wasze dzieci nie lubią karuzel mogą skorzystać z dmuchańców do skakania, placu zabaw, albo tubingowego toru. Na wszystkich którzy kochają zwierzęta w mini zoo czekają alpaki, jelenie, daniele, pawie i dekoracyjne gołębie.

Wioska wikingów

Dużą atrakcją na terenie parku może być wizyta w wiosce wikingów czyli dawnych skandynawskich rozbójników morskich. Znajdziecie tu repliki ich chat, zobaczycie jak spali, jedli posiłki wykonywali przeróżne prace rzemieślnicze. Poczujecie przez chwilę jakbyście przenieśli się w czasie o kilka wieków wstecz. Prezentację uzupełnia sala multimedialna, dzięki której jeszcze więcej dowiecie się na temat tych dawnych mieszkańców północnej Europy. Przy okazji możecie urządzić ognisko albo sprawdzić swoje umiejętności na strzelnicy.

Hala zabaw, zjeżdżalnie, małpi gaj, urodziny…

Jesienią i zimą, kiedy większość innych parków rozrywki jest zamknięta w kołobrzeskiej „Pomeranii” dzieci mogą się bawić w hali zabaw. Na powierzchni 3000 metrów kwadratowych zobaczycie trampoliny, baseny z kulkami, zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa i małpi gaj. Na głodnych czeka restauracja, możecie tu także w specjalnej sali urządzić swoje urodziny.

Informacje praktyczne

Co ciekawe Park Rozrywki „Pomerania” dostępny jest cały rok. Może to być ważne dla wszystkich, którzy pytają o atrakcje Kołobrzegu zimą. Ceny biletów są różne. Zależą między innymi od sezonu i wieku dziecka. Osoby niepełnosprawne i dzieci, które mają w danym dniu urodziny mogą liczyć na ulgi specjalne. Najlepiej sprawdzić wszystko na stronie firmowej http://parkpomerania.pl/. Znajdziecie tu także między innymi dokładne dni i godziny otwarcia, adres i mapę miejsca.

Jakie są jeszcze inne atrakcje w Kołobrzegu?

Wymieniając inne atrakcje w Kołobrzegu to oczywiście napiszemy, że największą z nich (dosłownie) jest Morze Bałtyckie. Warto zaliczyć także latarnię morską, molo, Muzeum Oręża Polskiego.

Foto: od administracji Parku Rozrywki „Pomerania”

 

 

Dodaj komentarz