Kuligi w Zakopanem

Kuligi w Zakopanem

Kuligi w Zakopanem – która trasa najpiękniejsza?

Na jakich trasach organizowane są kuligi? Czy trasa ma znaczenie przy wyborze atrakcji? W jaki sposób jak dotrzeć na miejsce spotkania, gdy kulig jest poza centrum Zakopanego? Czy organizatorzy oferują także transfer kuligi  Zakopane? W jakich godzinach odbywają się kuligi w Zakopanem? Podpowiadamy

Impreza trwa od dwóch do trzech godzin w zależności od organizatora. Jej przebieg również się różni. Najczęściej obejmuje kulig, a po nim ognisko. I ta druga część może trwać godzinę bądź dwie. Odmienne są również serwowane przekąski, choć kiełbasa jest stałym elementem. Kuligi organizowane są na różnych trasach.

Gdzie organizowane są kuligi w Zakopanem?

Tras jest wiele:

Gubałówka,

Dolina Kościelska,

Dolina Chochołowska,

Morskie Oko,

w okolicach Wielkiej Krokwi,

Butorowy Wierch.

Najpiękniejsza z Dolin

Opcji jest wiele. Można korzystać również z oferty kuligów w centrum Zakopanego. Natomiast najlepsze są trasy z dala od zgiełku miasta, hałasu samochodów i turystów. Gdzie głuchą ciszę przerywa woźnica i śmiech. Gdzie słychać skrzypiący pod saniami śnieg, tupot i parskanie koni. Dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się kuligi w Dolinie Chochołowskiej. Jest ona tylko największą doliną w Tatrach, ale też jedną z  najpiękniejszych. To także miejsce, gdzie najdłużej zimą trzyma się śnieg, a widoki są niesamowite. Co ciekawe organizowane zarówno latem jak i zimą, a różnice sprawdzisz na stronie firmy COT.pl, która organizuje najlepsze Kuligi Zakopane, niezależnie od pory roku.

Jak dotrzeć na kulig poza centrum Zakopanego?

Organizatorzy jak COT.pl zapewniają transfer z centrum Zakopanego. A po zakończonej biesiadzie uczestnicy odwożeni są na miejsce, w którym była zbiórka. Zmotoryzowani na miejsce spotkania przybywają sami. Jeśli decydujesz się na kulig w Dolinie Chochołowskiej bądź w Kościelisku sprawdź czy organizator oferuje transfer, by później nie było problemów z dotarciem na miejsce i powrotem do centrum.

O której godzinie zaczynają się kuligi w Zakopanem?

Najczęściej są to godziny popołudniowe, tak by można było zabrać również małe dzieci. Na przykładzie kuligów w Dolinie Chochołowskiej, w przypadku transferu z centrum, spotkanie odbywa się na 45 minut przed planowanym kuligiem. Kulig zaczyna się o 15, więc zbiórka przed busem jest o godzinie 14:15. Kierowca czeka pięć minut na spóźnialskich i odjeżdża. Bilety rezerwuj online, to najwygodniejsza, najszybsza i najpewniejsza opcja, że będzie czekać na was miejsce na saniach.

Tekst & Foto: Od partnerów zewnętrznych

Dodaj komentarz