Miasto Zakopane

Miasto Zakopane

Miasto Zakopane – co robić, gdzie mieszkać, co zjeść?

Stolica polskich gór – miasto Zakopane jeszcze nie tak dawno, bo w XIX wieku, było jedną z podhalańskich wsi. Obecnie jest chyba najbardziej znaną miejscowością turystyczną w polskich górach. Niezależnie od pory roku przyciąga odwiedzających jak magnes, a to za sprawą oferowanych widoków oraz specyficznego, oryginalnego klimatu. Idealna miejscowość wypadowa na weekend, zwłaszcza dla mieszkańców Małopolski.

Atrakcje Zakopanego

Najbardziej rozpoznawalnym punktem miasta jest chyba ulica Krupówki. Kto postawił na Gubałówkę – chybił, nie leży ona ani w Zakopanem, ani nawet w Tatrach. Krupówki można lubić lub niekoniecznie, jednak warto przejść się nimi chociaż raz, jak Floriańską w Krakowie. To, na jakie atrakcje się zdecydujecie, zależy tylko od tego, jak lubicie spędzać wolny czas. Jeśli aktywnie, to pewnie szybko opuścicie miasto jednym ze szklaków turystycznych albo chociaż spacerowych. Opcją jest także wyprawa rowerowa – w mieście można wypożyczyć zarówno klasyczne, jak i e-bike. Zimą natomiast kuszą stoki narciarskie albo chociaż saneczkowe.

Jeśli wolicie relaks, to do dyspozycji pozostają strefy SPA w Aquaparku czy pobliskich Termach, gdzie z powodzeniem można zniknąć na cały dzień. Miasto oferuje również inne atrakcje, jak pole paintballowe, możliwość wypożyczenia quadów lub skuterów śnieżnych. Wiele do zwiedzania mają także miłośnicy historii i sztuki – Muzeum Stylu Zakopiańskiego, Galeria Sztuki, Chałupa Gąsieniców, Galeria Hasiora to tylko najbardziej znane, ale jest ich wiele więcej. Podziwiać można nawet z ulicy, bo styl zakopiański nadal jest widoczny na starych budynkach i w góralskich chatach.

Domek góralski ze śniadaniem

Właśnie góralskie domki są jednymi z najpopularniejszych miejsc noclegowych. Lubią je zwłaszcza grupy zorganizowane, kilkuosobowe, które planują posiedzieć do nocy czy wręcz poranka. W hotelu nie ma takiej swobody, nie ma też podobnej atmosfery czy też bliskości przyrody. Nocleg w chacie góralskiej jest jednak pozbawiony ważnej zalety hoteli – mianowicie śniadania, od którego przecież trzeba zacząć dzień. Co ciekawe, na mieście też nie jest łatwo je zjeść, większość więc decyduje się na przygotowywanie posiłku samodzielnie.

Warto jednak wiedzieć, że obiady i śniadania Zakopane oferuje również w postaci kateringu. Specjalizuje się w nim strona o swojsko brzmiącej nazwie, maryna.pl, dostarczająca turystom nie tylko obiady, ale właśnie także ciepłe śniadania. Kluczowy element poranka, podany w pięknym stylu i dostarczony pod same drzwi (co ciekawe, dowóz w Zakopanem jest darmowy).  Śniadania są odpowiednio zbilansowane, zawierają także elementy regionalne – sery z bacówki czy swojskie wędliny. Są oferowane w różnych zestawach, czyli coś dla siebie znajdą wegetarianie i miłośnicy mięsa. Ciekawą opcją jest też możliwość rozszerzania zamówienia o inne składniki, by śniadanie idealnie odpowiadało gustowi zamawiającego.

Tekst & Foto od partnerów zewnętrznych

Dodaj komentarz