Czym jest usługa "air taxi"

Czym jest usługa "air taxi"

Czym jest usługa „air taxi”?

Chcesz dojechać gdzieś na mieście? Potrzebujesz podwózki na imprezy? A  może jedziesz na lotnisko i nie chcesz do tego celu wykorzystywać własnego samochodu? W takich sytuacjach bez wątpienia możesz zadzwonić po taksówkę, która szybko dojedzie do wyznaczonego celu. Następnie zawiezie cię tam gdzie chcesz. Jednak minusem taksówek jest to, że stoją w korkach i nie da się nimi dojechać do odległego np. o kilkaset kilometrów miasta w krótkim czasie. Co innego, jeśli chodzi o air taxi. A czym jest usługa „air taxi” i jaką ma wyższość nad zwyczajnymi taksówkami?

Z samej definicji „air taxi” wynika, że masz tu do czynienia z podniebnymi taksówkami. Kursy realizowane są tutaj z wykorzystaniem helikopterów – prywatnych śmigłowców, dzięki którym możesz w bardzo krótkim czasie dotrzeć np. z Krakowa do Szczecina, na zaplanowane spotkanie biznesowe. A potem wrócić wieczorem do domu tym samym transportem.

Komfortowe taksówki lotnicze gwarantują wygodę podróżowania, nawet na dużych odległościach, bezpieczeństwo i szybkość w docieraniu do celu podróży. Lądują one zawsze na lotniskach i lądowiskach, które są do tego dostosowane. Jednocześnie znajdują się możliwie jak najbliżej celu podróży klienta. Air taxi obsługiwane są przez wykwalifikowanych pilotów posiadających doświadczenie nabyte m.in. w ramach linii lotniczych. Stanowią dla ciebie właściwie gwarancję bezpiecznej podróży i sprawne wykonanie każdego lotu.

Kiedy możesz skorzystać z podniebnej taksówki?

Z reguły usługi typu air taxi są świadczone biznesmenom, którzy chcą możliwie jak najszybciej dotrzeć do wyznaczonego celu. Z uwagi na to, że w ich przypadku powiedzenie „czas to pieniądz” jest jak najbardziej aktualne i zgodne z prawdą. To skrócenie podróży biznesowych jest jak najbardziej pożądane.

Jednocześnie firmy air taxi deklarują, że realizują wszelkiego rodzaju loty, nie tylko w celach biznesowych. Mogą to być podróże pasażerskie i dyspozycyjne. Polecana witryna: Skypoland.pl | Facebook | Instagram

Latają nie tylko w obrębie jednego kraju, ale i państw ościennych. Jeśli więc biznesmen z Warszawy chce się spotkać z kontrahentem z Berlina, może wezwać air taxi. Dotrze na czas na kolację biznesową. Na dodatek bez konieczności przechodzenia długotrwałej odprawy na lotnisku przy korzystaniu z oferty samolotów liniowych czy czarterów. Nie musi też spędzać co najmniej kilku godzin w samochodzie lub w pociągu.

Ile kosztuje kurs air taxi?

Rzecz jasna zamówienie taksówki lotniczej i podróż nią muszą być usługą droższą niż przebycie takiej samej trasy zwyczajną taksówką samochodową. Jednak nie są to koszty, które mógłby pokryć tylko milioner. Cena usług air taxi zawsze uzależniona jest od rodzaju samolotu, jaki jest wynajmowany oraz od długości lotu. Czyli też poniekąd dystansu. Lot może odbywać się w dzień, ale i w nocy.

Za pomocą usług air taxi oraz lotów dyspozycyjnych wynajmujący może odwiedzić nawet kilka mocno oddalonych od siebie miejsc. Zarówno w Polsce lub w Europie w zaledwie jeden dzień. Zje wczesne śniadanie w Krakowie, poleci air taxi do Paryża, a z powrotem stawi się na kolacji biznesowej w Berlinie i jeszcze wróci w ciągu jednego dnia do domu w Polsce.

 

Tekst&Foto: od Skypoland

Dodaj komentarz