Obóz sportowy

Obóz sportowy

Obóz sportowy – dlaczego warto wybrać go na wakacje?

Sport to samo zdrowie. Chyba każdy z nas o tym wie. Nie ma nic lepszego na poprawę nastroju niż solidna dawka ruchu. Każdy dzień powinniśmy zacząć od porannego joggingu. Jest to recepta na to, aby cały dzień być w dobrym humorze. Coraz częściej wspominają o tym lekarze. Obóz sportowy to świetna odpowiedź na to zapotrzebowanie. Nadmiar sportu nikomu jeszcze nie zaszkodził, ale niedomiar już tak. Brak aktywności fizycznej przyczynia się do chorób, starzenia się, częstych przeziębień i infekcji, otyłości a nawet depresji.

aktywny tryb życia

Warto prowadzić aktywny tryb życia. Tym bardziej, że wszędzie jest on promowany, bo ludzie niestety zaniedbują tę sferę życia. Wiadomo, że bywa różnie – nie każdy jest w stanie się odpowiednio zmotywować, szczególnie, gdy wcześniej nie uprawiał żadnego sportu. W takich sytuacjach warto skorzystać z usług trenera personalnego na obozie sportowym. Taka osoba doradzi i pokaże jak czerpać radość ze sportu.

Dzieci i nastolatki zdecydowanie chętniej uprawiają sport niż dorośli. Mają w sobie dużo więcej energii. Swoją przygodę ze sportem zaczynają od najmłodszych lat. Już nawet przedszkolaki startują w zawodach sportowych, dużo biegają, wspinają się i codziennie ruszają się bardzo dużo. Starsi uczniowie także lubią ruch – zapisani są do klubów sportowych lub po prostu jeżdżą na rowerze, biegają, dużo chodzą. Ci, którzy chcieliby spędzić sportowe wakacje, mogą zapisać się na profesjonalny, wakacyjny obóz sportowy. Jest tam mnóstwo zajęć aktywnych. Nie ma czasu na nudę, a zajęcia sportowe prowadzone są tak, by każdy sobie poradził, a poziom ćwiczeń i gier jest dostosowywany do uczestników, ich możliwości i wieku. Zajęcia sportowe prowadzą instruktorzy sportów.

Różne kategorie

Obóz sportowy (https://www.kogis.pl/tematyki-obozow/sportowe/) organizowany jest w każdym praktycznie regionie Polski. Najbardziej zachwalany przez dzieci i rodziców obóz sportowy to ten, który odbywa się nad wodą. Morze i jezioro daje bardzo dużo możliwości, a dzieci lubią plażowanie, pływanie i zabawy w wodzie. Jest tam mnóstwo atrakcji i nie można się nudzić. Podczas upalnych dni dzieci pluskają się w wodzie, szczególnie po aktywnym wysiłku na obozie sportowym taka orzeźwiająca kąpiel jest potrzebna.

Obóz sportowy może być podzielony na kategorie. Na rynku turystycznym można znaleźć zarówno obóz sportowy o profilu ogólnosportowym, ale także:

  •  żeglarski
  • siatkarski
  •  piłkarski
  •  lacrosse
  • koszykarski
  • crossfit
  • windsurfingowy
  • fitness
  • ogólny aktywno-wodny
  • nurkowy

W górach zazwyczaj organizuje się propozycje o charakterze wędrownym. Przy zapisie na obóz sportowy o profilu wędrownym należy pamiętać, że nie jest to wyjazd dla leniuszków. Taki obóz potrafi być naprawdę wyczerpujący. Rekompensatą są zapewne przepiękne górskie widoki.

Obóz sportowy, a poprawa kondycji

Lepsze samopoczucie, poprawa kondycji sportowej, zdecydowanie lepszy humor, wypoczynek w towarzystwie rówieśników, przepiękne widoki – to tylko zaledwie kilka korzyści płynących z uczestnictwa w obozie sportowym. Dla każdego dziecka bez względu na wiek wyjazd na obóz sportowy to fantastyczna przygoda. Nie ma nic lepszego niż sportowe wakacje. Nowe miejsce, nowi znajomi to wszystko sprawia, że tworzą się niesamowite chwile, a później wspomnienia.

Wyjazd spodoba się nawet najbardziej antysportowemu dziecku. Tu liczy się przede wszystkim świetna zabawa, a do ruchu każdy jest odpowiednio motywowany, nie ma tu stresującej rywalizacji, oceniania czy odtrącania kogoś z powodu zbyt niskich osiągnięć – każdy próbuje biegać i ćwiczyć jak umie. Uczy dobrych nawyków ruchowych, systematyczności, uspołecznia poprzez gry i zabawy grupowe. Przeważnie osoby, które chodź raz wyjadą na obóz sportowy, chcą powtórzyć taki wyjazd.

Obóz sportowy to świetna sprawa, naprawdę warto się zapisać. Do zobaczenia w wakacje! Na obóz warto kupić dobrej jakości ubranie sportowe i turystyczne na przykład od The North Face.

Foto od autorów strony kogis.pl

Dodaj komentarz