Lecimy do Londynu

Lecimy do Londynu

Lecimy do Londynu – co warto wiedzieć?

Londyn to miasto, które co roku przyciąga rzesze turystów. Popularności stolicy Wielkiej Brytanii trudno się dziwić, zdumiewa ona bowiem kulturą, sztuką i architekturą. Bez względu na to, czy do Londynu wybierasz się na krótki city break, czy dłuższe wakacje możesz mieć pewność, że nuda Ci nie grozi. Zanim jednak skierujesz swoje kroki do British Museum czy pod Big Bena do wyjazdu musisz się przygotować. Jak to zrobić? O czym pamiętać? Oto krótki poradnik, który uczyni Twoją podróż na Wyspy niezapomnianą. Lecimy do Londynu

Najważniejsze zwroty angielskie, jakie musisz znać udając się do Londynu

W Wielkiej Brytanii i jej stolicy – Londynie, językiem urzędowym i powszechnie używanym jest angielski. Zanim więc kupisz bilet na Wyspy, upewnij się, że znasz podstawowe zwroty po angielsku. Znacznie ułatwi Ci to zwiedzanie brytyjskiej stolicy, poruszanie się po niej i poznawanie jej najciekawszych zabytków. Wbrew pozorom, aby wybrać się na wycieczkę do Londynu, wcale nie musisz perfekcyjnie znać tego języka. Podstawowe zwroty angielskie, które opanujesz na poziomie A1/A2 pozwolą na wygodne porozumiewanie się i załatwienie takich spraw jak zakup biletu, zamówienie jedzenia, zarezerwowanie noclegu czy zapytanie o drogę. Dzięki Metodzie Aktywnego Mówienia zwroty angielskie przyswoisz szybko i to bez zgłębiania reguł gramatycznych. Dzięki nim poruszanie się po Londynie będzie wygodniejsze i bezpieczniejsze. Znając kilkanaście podstawowych zwrotów, nie będziesz się stresować, że nie wiesz, jak poprosić o rachunek za legendarny fish&chips czy zapytać ile kosztuje pamiątkowy magnes z Big Benem.

Jak przygotować się do wakacji w Londynie?

Podstawowe zwroty angielskie na pewno ułatwią wakacje w Londynie, jednak planując podróż, warto zadbać o inne kwestie niż tylko te językowe. Wybierając się do Wielkiej Brytanii, jeszcze przed wyjazdem warto ustalić budżet, jakim się dysponuje. Nie ma co ukrywać, że Londyn jest dość drogim miastem. Za noclegi czy restauracje można naprawdę sporo zapłacić. Drogi jest również transport. Na szczęście istnieją sposoby, aby zaoszczędzić. Zamiast taksówki z lotniska możesz do centrum dojechać transportem publicznym. W jego znalezieniu pomogą zwroty angielskie, które poznasz jeszcze w Polsce. Chcąc oszczędzić na noclegach, wybierz natomiast hostele lub zdecyduj się na wynajęcie pokoju u angielskiej rodziny, zamiast całego apartamentu. Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko zaoszczędzisz, ale również będziesz mieć okazję wykorzystać nabyte umiejętności komunikacyjne, a nawet je polepszyć.

Lecimy do Londynu – jak zaplanować zwiedzanie?

Londyn kusi wieloma atrakcjami. To, ile i jakie uda się zobaczyć w czasie wakacji w stolicy Wielkiej Brytanii zależy od ilości dni spędzonych w mieście. Im będzie ich więcej, tym lepiej będziesz mógł je poznać. Warto też zaznaczyć, że Londyn oferuje atrakcje niezwykle różnorodne. Miasto zachwyci zarówno miłośników architektury, jak i fanów sztuki i kultury. Ciekawe miejsca w Londynie znajdą też osoby lubiące podróże kulinarne czy te aktywne z adrenaliną. Stolica Wielkiej Brytanii zachwyci też fanów filmów i seriali, którzy podążać w niej mogą śladami Harry’ego Pottera czy bohaterów filmu Notting Hill.

Mnogość atrakcji sprawia, że trudno wszystkie je zobaczyć w czasie jednej wizyty. Warto więc wcześniej zaplanować, jakie punkty chce się koniecznie zobaczyć. Jeśli Londyn odwiedza się po raz pierwszy najlepiej skupić się na topowych atrakcjach, tzw. must have do zobaczenia. Wśród nich wymienia się South Bank, Waterloo, Southwark i Tower Bridge, West End (Centralny Londyn) i Westminster, Knightsbridge, Kensington i Notting Hill. Do wszystkich tych atrakcji łatwo dojechać można komunikacją zbiorową. Znaki i drogowskazy pozwolą też do nich dotrzeć pieszo. Jeśli zaś się pogubisz wśród londyńskich ulic i uliczek, podstawowe zwroty angielskie umożliwią odnalezienie drogi. Londyńczycy to uprzejmi zawsze skorzy do pomocy gospodarze, którzy chętnie wskażą drogę i polecą mniej znane atrakcje.

Tanie bilety lotnicze Ryanair do Londynu najłatwiej znajdziesz w wyszukiwarce biletów Wakacyjny Radar

Język angielski przyda się też w USA.

Test & Foto od:  Szybka nauka Pro

Dodaj komentarz