Stacja Muzeum Czernichów Główny

Stacja Muzeum Czernichów Główny

Stacja Muzeum Czernichów Główny – atrakcja dla całej rodziny

Stacja Muzeum Czernichów Główny jest jedną z tych atrakcji, które polecamy na wycieczki rodzinne, a także oczywiście dla miłośników kolejnictwa. Jest to bowiem prywatne muzeum – skansen z dawnymi lokomotywami, wagonami, drezyną i wszelkimi urządzeniami potrzebnymi do funkcjonowania taboru i stacji. Znajdziecie tu kilkanaście lokomotyw wąskotorowych, wodnego żurawia, semafory, szlabany, nastawnię i… sami sprawdźcie co jeszcze. Niektóre eksponaty pochodzą z zagranicy.

Całość stworzył pasjonat kolejnictwa. A wszystko to dla ratowania przed zniszczeniem zabytkowego taboru i eksponatów kolejowych.

Informacje praktyczne

Muzeum przyjmuje gości indywidualnych i grupy zorganizowane. Możliwe jest urządzenie tu różnego rodzaju imprez takich jak urodziny dla dzieci, spotkania firmowe, biznesowe i integracyjne. Da się też przygotować ognisko, grilla, przejażdżkę drezyną, a nawet nocleg w wagonie kolejowym.

Dokładniejsze informacje w sprawie dni i godzin otwarcia, cennika i innych interesujących Was pytań znajdziecie na stronie firmowej tutaj: http://www.ostatniakolejka.pl/index.html

Można też zatelefonować pod numer: +48 664 08 77 00, albo pisać na adres mail: biuro@ostatniakolejka.pl

Na miejscu szukajcie tej atrakcji przy przy ulicy Wiślanej 3.

Stacja Muzeum Czernichów Główny, ale gdzie to właściwie jest?

Na mapie Polski jest kilka miejscowości o tej samej nazwie. Aby się nie pomylić podajemy, że chodzi o wieś Czernichów w województwie małopolskim, około 25 kilometrów od Krakowa.

Ponieważ opisywana przez nas atrakcja jest jeszcze mało znana rzadko możecie o niej przeczytać w przewodnikach, zwłaszcza tych papierowych wydanych kilka lat temu. Tym bardziej cieszymy się, że my już możemy o niej wspomnieć.

Inne atrakcje „kolejowe”

Wszystkim, którzy interesują się pociągami, zwłaszcza zabytkowymi polecamy też między innymi duży skansen w Chabówce niedaleko Rabki.  Można tam nie tylko pooglądać stare lokomotywy, ale przejechać się na wycieczkę w wagonie ciągniętym przez stary czarny parowóz. Jest też skansen wąskotorówek w Rudach koło Rybnika. Tam z kolei oprócz pociągów pooglądacie wspaniałe pocysterskie pozostałości – gotycki kościół i przepiękny park. Natomiast z Bytomia istnieje możliwość przejażdżki wąskotorową kolejką do Miasteczka Śląskiego.

Foto od właścicieli Muzeum.

Dodaj komentarz