Popularne latarnie morskie w Polsce, które warto zobaczyć.

0
Popularne latarnie morskie w Polsce

Jakie promy pływają do Szwecji

W Polsce znajduje się wiele malowniczych latarni morskich, które są zarówno wyjątkowymi punktami orientacyjnymi na morzu, jak i atrakcjami dla gości, tórzy przyjechali nad morze. Niektóre z nich – niezwykle popularne przyciągają liczne rzesze turystów. Oferują niezapomniane widoki i możliwość podziwiania morza z lotu ptaka. Poniżej przedstawiamy popularne latarnie morskie w Polsce, które według nas warto zobaczyć. Poczujcie atmosferę morskich przygód i odkryjcie ich historyczne tajemnice.

Latarnia Morska w Kołobrzegu

Latarnia Morska w Kołobrzegu to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Pomorza Zachodniego. Także bez wątpienia jedna z najpopularniejszych latarni morskich w Polsce. Znajduje się na skarpie, tuż nad brzegiem Morza Bałtyckiego i jest często zasypywana złotym, bałtyckim piaskiem. Ta monumentalna  budowla o wysokości 26 metrów powstała w 1945 roku. Stoi w odległości kilku minut spacerem od centrum Kołobrzegu. Latarnia oferuje niezapomniane widoki na miasto, port i morze. Szczególnie atrakcyjnym elementem uczyniono taras widokowy. Nie jest łatwo tam wejść, ale warto. Rozpościera się z niej fascynujący krajobraz.

Latarnia Morska w Świnoujściu

Jeden z najważniejszych punktów na mapie turystycznej Polski. Położona jest przy ujściu Odry, gdzie morze spotyka się z lądem. Z jej szczytu też roztacza się spektakularny widok na Bałtyk. Świnoujska latarnia morska jest najwyższym tego typu obiektem w Polsce oraz jednym z najwyższych na świecie. Jej wysokość wynosi 68 metrów. Zbudowana w 1857 roku ma imponującą historię. Jej światło rozciąga się w przestrzeni na odległości wielu kilometrów. Świnoujściu, z naniesioną latarnią morską na liście zabytków, jest jednym z najważniejszych miejsc na morskiej mapie kraju, które warto zobaczyć.

Warto rozważyć pobyt w apartamentach w Świnoujściu, które nie tylko oferują komfortowe warunki, ale również zapewniają dogodną lokalizację blisko atrakcji turystycznych, umożliwiającą łatwy dostęp do uroków tego malowniczego miasta nad Bałtykiem.

Popularne latarnie morskie w Polsce – jeszcze na przykład Hel

Latarnia Morska na Helu jest jednym z najważniejszych punktów orientacyjnych na Polskim wybrzeżu. Mierzy 41,5 metra wysokości, a jej światło można zobaczyć z odległości nawet 20 mil morskich. Latarnia ta, pomimo swojej niezwykłej wielkości, jest uroczo zanurzona wśród lasu Półwyspu Helskiego, co dodaje jej dodatkowego, niezwykłego uroku. Na jej szczyt prowadzi prawie 200 stopni, a z tarasu widokowego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Zatokę Gdańską i otaczającą ją naturę. Naszym zdaniem Latarnia Morska Hel też jest jedną z pięciu latarni w Polsce, które warto zobaczyć.

Latarnia Morska w Gąskach

Latarnia Morska w Gąskach również zalicza się do najpopularniejszych miejsc w Polsce dla miłośników morskich widoków i architektury. Historia sięga XIX wieku, kiedy to została wybudowana w celu ochrony żeglugi na tym niebezpiecznym odcinku wybrzeża. Natomiast dziś, po ok. 200-stopniowym wejściu na szczyt, odwiedzający mogą podziwiać oszałamiające widoki na otaczający krajobraz, łącznie z pięknym Bałtykiem. Latarnia Morska w Gąskach to przystanek, który warto zobaczyć podczas pobytu Polsce.

Jeszcze Latarnia Morska Gdańsk Nowy Port

Latarnia Morska w Gdańsku to także jedna z najbardziej popularnych latarni w Polsce, które warto zobaczyć. Powstała w 1894 roku. Wyróżnia się charakterystycznym żelaznym szczytem. Ta 31-metrowa budowla stoi przy kanale portowym. Zwiedzając to miejsce poznacie z wiele ciekawostek związanych z historią żeglugi. Ze szczytu roztacza się fascynujący widok na port w Gdańsku, Westerplatte oraz całą Zatokę Gdańską. Każdy miłośnik morskich atrakcji powinien zobaczyć również to miejsce.

Inne popularne latarnie morskie w Polsce

Polecamy także inne popularne latarnie morskie w Polsce. Między innymi latarnia na Rozewiu, Jastarni i Krynicy Morskiej.

Tekst & Foto od partnerów zewnętrznych

Dodaj komentarz