Niezapomniana przygoda w Zakopanem

Niezapomniana przygoda w Zakopanem

Niezapomniana przygoda w Zakopanem – dlaczego taki tytuł?

Wakacyjne wyjazdy, czy to letnie, czy zimowe, powinny zostawić nam jakąś wartość dodaną. Niezapomniana przygoda w Zakopanem to nowe przeżycia, atrakcje, miejsca, ludzie, aktywności. Coś, co sprawi, że będziemy mogli wyłowić te chwile z pamięci, uśmiechnąć się do nich, przypomnieć sobie mile spędzony czas. Takiego zdania jest wiele osób.

Miasto znane i lubiane

Początki turystycznej popularności Zakopanego datowane są na połowę XIX wieku. Miasto sporo zawdzięcza Tytusowi Chałubińskiemu. Gdy okazało się, że pobyt tu jest bardzo dobry dla zdrowia – ze względu na górskie powietrze – zaczęło się do niego zjeżdżać coraz więcej turystów.

Szybko stało się jedną z najbardziej popularnych miejscowości, a dodatkowo odwiedzających uwiodła kultura i tradycja tego regionu, czyli tak zwana góralszczyzna. Zakopane zyskało sobie miano Stolicy Podhala oraz Zimowej Stolicy Polski. Chociaż de facto popularne jest przez cały rok. Na turystów czekają więc również całoroczne atrakcje.  Miasto wie, jak ściągnąć ludzi do siebie.

Co czeka na miejscu?

Dużą część atrakcji Zakopanego stanowią okoliczne góry, a więc Tatry. Zapewniają bowiem piękne widoki o każdej porze roku.

Majestatyczne, zdaje się, jakby sięgające nieba. Nawet w pełni lata może tu spaść śnieg, a regularnie zaczyna padać od września. Stąd też turyści z tej podstawowej atrakcji Podhala czyli gór i śniegu – korzystają z wielką chęcią i na różne sposoby. Może to być na przykład trekking, zwany kiedyś prościej, chodzeniem po górach.

Okoliczne szlaki są dostosowane do możliwości i oczekiwań zarówno osób zupełnie początkujących, jak i zaawansowanych. Podhale zachęca do zjazdów na nartach i deskach czy też ski-turów. Swego rodzaju połączenie narciarstwa zjazdowego i biegowego. Popularna jest wędrówka z wykorzystaniem rakiet śnieżnych, wygodniejsza niż w butach, szybsza, a przy tym nie wymagająca narciarskich umiejętności. Swoich zwolenników mają także tradycyjne, góralskie kuligi. Chociaż te nazwiemy raczej atrakcją folklorystyczną, niż aktywnością fizyczną.

Co innego w przypadku wycieczek na skuterach śnieżnych. Te mogą trwać zarówno dosłownie godzinę, jak i kilka dni. Na skorzystanie z nich pozwalają lokalne wypożyczalnie, jak https://www.skutery.pl/. Zapewniają one nie tylko sprzęt, ale też szkolenie i przewodników, by przygoda była w pełni bezpieczna.

Tekst & Foto: od partnerów zewnętrznych

Dodaj komentarz