Popularne latarnie morskie w Polsce

Jakie promy pływają do Szwecji

Jakie promy pływają do Szwecji? – Rodzaje promów

Transport morski cieszy się coraz większą popularnością wśród firm przewozowych, które chcą przetransportować swoje towary z Polski do Szwecji i odwrotnie. Promy cargo są świetnym rozwiązaniem. Pozwalają zaoszczędzić sporo czasu i środków. Do i ze Szwecji kursuje kilku armatorów. Każdy z nich posiada własną flotę promów. Mowa tutaj o Polferries, Unity Line, TT-Line. Poznajmy lepiej jakie promy pływają do Szwecji.

Jakie promy pływają do Szwecji – Polferries — prom Nova Star

Polferries kursuje do Szwecji na trasach z Gdańska do Nynäshamn i na linii Świnoujście — Ystad. Na trasie do Nynäshamn operuje prom Nova Star, który jest w stanie pomieścić do nawet 1215 pasażerów. Dysponuje przy tym przestrzenią ładunkową o długości 2790 m przy aż 1575 metrach przeznaczonych dla samochodów ciężarowych.

Nova Star oferuje 648 miejsc noclegowych, a do tego restauracje, sklepy i sale konferencyjne. Jest to prom typu ro-pax, charakteryzujący się ekologicznymi i nowoczesnymi rozwiązaniami, które ograniczają emisję CO2. Pokonanie trasy na linii GdańskNynäshamn zajmuje od około 18 godzin.

Na tej samej linii kursuje również Wawel — inny prom we flocie Polferries. To także jednostka typu ro-pax, posiadająca długość linii ładunkowej 1490 metrów, co przekłada się na możliwość przewiezienia 130 samochodów osobowych i 50 samochodów ciężarowych. Na promie znajduje się 511 kabin pasażerskich i łącznie 1000 miejsc dla pasażerów.

Jakie promy pływają do Szwecji ze Świnoujścia — Ystad

Na trasie ze Świnoujścia do Ystad Polferries oferuje aż trzy promy — Cracovię, Mazovię i Baltivię. Wszystkie z nich są promami typu ro-pax. Cracovia może przewieźć do 64 samochodów osobowych, 98 samochodów ciężarowych długich i dodatkowo nawet 26 samochodów ciężarowych krótkich. Zabiera na pokład także 650 pasażerów.

Natomiast Baltivia może zabrać na pokład 250 pasażerów, 80 samochodów ciężarowych o długości 17 m włącznie z ładunkami niebezpiecznymi i do 30 samochodów osobowych. Promy na tej trasie kursują od 2 do 3 razy dziennie. Rejs trwa do 7,5 godziny. Informacje o połączeniach promowych różnych przewoźników można znaleźć na stronie PROMY24.COM.

Trasa Świnoujście — Trelleborg

Na tej trasie kursuje armator Unity Line, który do dyspozycji klientów oddał aż 4 promy towarowe. Mowa tutaj o promach Gryf, Copernicus, Wolin i Galileusz. Przeprawa trwa około 7 godzin, ale warto pamiętać, że kierowca powinien stawić się na odprawie w porcie na minimum 2 godziny przed planowanym rejsem. W razie spóźnienia może on zostać niewpuszczony na pokład.

Promy do Trelleborga kursują każdego dnia. W różnych godzinach zarówno za dnia, jak też i w nocy. Unity Line pływa też ze Świnoujścia do Ystad. Dziennie odbywa się około 3 odejść. Bilet warto zarezerwować z większym wyprzedzeniem, aby mieć gwarancję wolnego miejsca.

Ze Świnoujścia do Trelleborga kursuje również armator TT Line. Rocznie przewozi nawet 900 000 pasażerów i nawet 400 000 ciężarówek. TT Line posiada w swojej flocie 6 nowoczesnych i ekologicznych promów ro-pax: Nils Dacke, Peter Pan, Robin Hood, Tom Sawyer, Nils Holgersson, a także Huckleberry Finn.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://promy24.com/pl/kierunki/promy-do-szwecji.html

Tekst & Foto: od partnerów zewnętrznych

Dodaj komentarz