Gdańsk latem

Gdańsk latem

Gdańsk latem – wyrusz nad morze

Lato jest najwspanialszą porą roku. Dni są wtedy długie, a pogoda upalna. Najlepsze, co można zrobić w taką porę – to wyruszyć nad morze! Niezwykle kuszącym miastem, do którego można się udać jest właśnie Gdańsk. Oferuje on bowiem przyjezdnym ogrom najróżniejszych możliwości zachęcamy by zwiedzić Gdańsk latem.

Jakie są największe zabytki Gdańska?

Gdańsk nazywany jest miastem Hanzy i Solidarności. Oferuje zwiedzającym zabytki z okresu, bez mała, tysiąca lat. Starówkę tego miasta śmiało można nazwać „polskim Rzymem”, a to dlatego, że nawarstwiająca się tutaj historia wywarła swoje piętno na miejscowej architekturze. Możemy więc znaleźć tu zabytki pochodzące z mrocznego średniowiecza, bajecznego renesansu, zdobnego baroku, czy smukłego w swych kształtach klasycyzmu.

Jakie więc są najważniejsze zabytki Gdańska? Zaliczyć do nich możemy przede wszystkim ulicę Długą wraz z Długim Targiem. Jest to ścisłe centrum Starówki. Zwiedzimy tu Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Dom Uphagena, a także Fontannę Neptuna. Nieopodal jest też ciekawa ulica Mariacka.

Jeśli kierować się będziemy w stronę Motławy – naszym oczom ukaże się przesławny Żuraw z Długiego Pobrzeża. Jest on bezsprzecznie najważniejszym symbolem Gdańska. Kiedyś pełnił funkcję dźwigu portowego – teraz jest w nim nowoczesne muzeum, które absolutnie warto zwiedzić. Należy nadmienić, że w jego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się renomowany Hotel Hanza, który zaoferuje nam wypoczynek po dniu pełnym wrażeń.

Jakie muzea można zwiedzić w Gdańsku?

Poza wymienionymi powyżej zabytkami – Gdańsk słynie także ze swych muzeów. Dla przykładu warto wymienić tutaj choćby Muzeum Narodowe, Muzeum II Wojny Światowej, a także Europejskie Centrum Solidarności. Wypada pojechać na Westerplatte, albo do dzielnicy Gdańsk – Oliwa, gdzie czeka na Was ogród zoologiczny, katedra i warty spaceru park.

Co zwiedzić w pobliżu Gdańska?

Jeżeli za kulturalną stolicę Pomorza uznamy Gdańsk, to za centrum rozrywki tego regionu uznać bezsprzecznie należy Sopot. Jest on znany w całej Europie ze swoich wspaniałych, szerokich plaż, a także drewnianego molo. Powszechnie nazywany jest Perłą Bałtyku. Gorącym latem to pozycja obowiązkowa!

Gdańsk latem  – Gdzie w Gdańsku przenocować?

Warto także dobrze zastanowić się nad miejscem noclegu w Trójmieście. Jeżeli więc chcemy skorzystać z prawdziwego luksusu w postaci doskonałego spa, czy komfortowych pokojów – wybrać powinniśmy Hotel Hanza. Ma on dodatkowo niezwykle prestiżowe położenie – na Długim Pobrzeżu nad Motławą, w bezpośrednim sąsiedztwie legendarnego Żurawia…Lato jest najlepszą porą roku na zwiedzanie. Możemy wtedy zarówno aktywnie spędzać czas, jak i wypoczywać na rozgrzanej, bałtyckiej plaży. Zachęcamy do spędzenia tego magicznego okresu w równie zaczarowanym Gdańsku.

Co jeszcze warto wiedzieć o Gdańsku?

Miasto jest stolicą województwa pomorskiego. Jedno z największych w Polsce. Wielki port, prócz tego ośrodek naukowy, kulturalny i administracyjny. Razem z Gdynią i Sopotem tworzy tak zwane Trójmiasto.

Tekst &Foto: od Hotelu Hanza

 

Dodaj komentarz