Gdzie warto zjeść w Toruniu?

Gdzie warto zjeść w Toruniu?

Gdzie warto zjeść w Toruniu? – podpowiadamy

Toruń i jedzenie? Pierwszym skojarzeniem zapewne będą pierniki. Jednak w tym pięknym mieście jest kilka innych miejsc, w których można dostać smaczny posiłek. A więc gdzie warto zjeść w Toruniu?

Specjały kuchni polskiej w Toruniu

Toruń jest miastem pełnym zabytków i miejsc, przy których warto zatrzymać się na dłużej. Tradycją jest oglądanie miejskiego ratusza i znajdującej się nieopodal rotundy, a także krzywej wieży (nie tylko Piza ma takową). Turyści nie omijają też planetarium i muzeum toruńskich pierników. Jednak wcześniej czy później padnie pytanie o najlepsze obiady w Toruniu, czyli gdzie dobrze zjeść w Toruniu na Starówce. Czemu na Starówce? Bo to ona jak magnes przyciąga wszystkich zwiedzających. Nic dziwnego, że właśnie tu jest najwięcej restauracji serwujących między innymi specjały kuchni polskiej. Na wyróżnienie zasługuje Szeroka No. 9. Specjały kuchni polskiej oferuje też restauracja Mistrz i Małgorzata.

Weganie i wegetarianie też nie będą głodować w Toruniu

Osoby będące na różnorakich dietach, czy to z wyboru, czy też z konieczności, często mają problem ze znalezieniem w obcym mieście miejsca, w którym mogą się najeść do syta. Jednak w mieście Kopernika ten problem nie występuje. Wystarczy odwiedzić restaurację Bulwar w Toruniu (tu można znaleźć dokładną lokalizację: https://www.hotelbulwar.pl/kuchnia/restauracja) i dokładnie wytłumaczyć kelnerowi, czego oczekujemy. Spersonalizowane posiłki to tutejsza specjalność. Nie bez powodu wielu gości uważa, że to tu można zjeść najlepsze obiady.

Restauracja Bulwar ma bardzo rozbudowaną ofertę. Oprócz propozycji skierowanych do wegetarian i wegan znajdują się w niej także dania kuchni polskiej i europejskiej.

Gdzie warto zjeść w Toruniu? Sieciowa restauracja? Czemu nie!

Sprawdzona restauracja w Toruniu, nawet gdy jesteśmy tu pierwszy raz? Sieć naleśnikarni Manekin zaprasza oferuje oczywiście przede wszystkim naleśniki. Plusem są niewygórowane ceny, minusem długi czas oczekiwania na stolik. Sieć nie prowadzi rezerwacji.

Do Manekina najczęściej przychodzą ludzie młodzi, restauracja ma bogatą ofertę lunchową. Nie brak też propozycji dla osób, które chcą zjeść późny obiad.

Na naszej stronie z województwa kujawsko – pomorskiego polecamy też między innymi Górzno, Świecie i piękne Wzgórze Romańskie w Strzelnie

Tekst & Foto – materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz