Gdzie na narty zimą

Gdzie na narty zimą

Gdzie na narty zimą? – nie tylko góry

Myśli miłośników białego szaleństwa przeważnie kierują się ku miejscowościom podgórskim, gdzie naturalne warunki do uprawiania wszelkiej maści sportów zimowych są idealne. Zarówno niewielkie, jak i bardziej okazałe wzniesienia, przeważnie obfite opady w miesiącach grudzień-marzec, odpowiednio nachylone zbocza i rozbudowana infrastruktura wabią fanów aktywności na śniegu, ale wbrew pozorom nie trzeba obierać kursu na południe, by oddać się tej formie rekreacji. Alternatywą mogą być bowiem stoki narciarskie w województwie pomorskim. Sprawdźmy gdzie na narty zimą warto tam pojechać.

Trójmiasto nie tylko plażami stoi

Słońce, plaża, wody zatoki, zabytki oraz imprezy towarzyszące każdego lata ściągają rzesze turystów do Trójmiasta. Poza sezonem wakacyjnym ruch turystyczny w tym regionie jest już mniejszy. Ale nie oznacza to, że możliwości spędzenia czasu na świeżym powietrzu wyczerpują się do zera. I choć na kąpiele w Bałtyku jest zdecydowanie za zimno, co jednak nie dotyczy entuzjastów morsowania, to można znaleźć naprawdę ciekawe zajęcie. Raczej niewielu kojarzy Sopot z wyciągiem narciarskim, ale właśnie w obrębie kurortu na mierzącej blisko 300 m. n.p.m. Łysej Górze działa stok. Niewątpliwie to idealna opcja dla osób niemających czasu na dłuższe wyjazdy, a jednocześnie chcących zasmakować jazdy na nartach lub snowboardzie.

Gdzie na narty zimą – niespełna trzy kwadranse drogi od Gdańska

Mniej więcej w połowie drogi między Kościerzyną a Gdańskiem usytuowana jest Gmina Przywidz. Na tym terenie również można poszusować na nartach. Podróż samochodem ze stolicy województwa pomorskiego do Przywidza zajmuje około 40 minut, co pokazuje, że nie trzeba z Trójmiasta jechać na drugi koniec kraju, aby móc znaleźć się na stoku. W samym Przywidzu funkcjonuje całotygodniowy stok narciarski z dwoma wyciągami orczykowymi, interesująca alternatywa dla rodzin. Oczywiście jak przy innych obiektach o takim przeznaczeniu istnieje wypożyczalnia sprzętu i możliwość pobrania lekcji nauki jazdy na jednej lub dwóch deskach. Podobnie przedstawia się oferta ośrodka w Trzepowie, także działającego w Gminie Przywidz. Jak widać, stoki narciarskie w województwie pomorskim potrafią zastąpić daleką podróż w odległe zakątki typowo górskie.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://pomorskie.travel/artykuly/narty-nad-baltykiem-tylko-w-pomorskim/

Malownicze Kaszuby zapraszają nie tylko latem

Pojezierze Kaszubskie zachwyca, oferując mnóstwo atrakcji. Oprócz jezior odwiedzających przyciągają pełne ścieżek pieszych i rowerowych lasy, ale na tym urok malowniczych Kaszub się nie kończy. Wspomniany wyżej Przywidz to bowiem nie jedyna kaszubska lokalizacja gwarantująca rozrywkę zimową porą. Na nudę o tej porze roku nie można też narzekać w Wieżycy. Kuligi, biegówki czy spacery w plenerze cieszą się niemałą popularnością. Ale bez wątpienia numerem jeden w kwestii zimowej rekreacji w tym obszarze jest aktywny odpoczynek na stokach. W Wieżycy działa największy w województwie ośrodek narciarski z ośmioma wyciągami i ciekawym zapleczem. Można tam spędzić cały dzień, można też wybrać się na dłużej. Stoki narciarskie w województwie pomorskim to świetny wybór dla mieszkańców Trójmiasta i okolic. Zwłaszcza tych, którzy z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na wyjazd w góry. Atrakcje oferowane przez lokalne ośrodki w zupełności usatysfakcjonują pasjonatów nart i deski.

Tekst & Foto: materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz