Atrakcje Jeziora Klimkowskiego

Atrakcje Jeziora Klimkowskiego

Atrakcje Jeziora Klimkowskiego – a gdzie to jest?

Turystyczno-rekreacyjne Jezioro Klimkowskie, położone w pobliżu wsi Klimkówka i Łosie w Beskidzie Gorlickim, ma powierzchnię 310 ha. Jezioro ma urozmaiconą linię brzegową, o szerokości 300-400 metrów i długości około 5 kilometrów. Jego maksymalna głębokość w niektórych miejscach wynosi 2,5 metra. Ze względu na doskonałe położenie i otoczenie, nad wodę przyjeżdża tu wielu turystów i osób pragnących wypocząć na świeżym powietrzu zarówno aktywnie jak spokojnie. Poznajmy dokładniej atrakcje Jeziora Klimkowskiego.

Świeże powietrze i sporo możliwości

Miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu i aktywnego spędzania czasu będą zadowoleni z pobytu w domkach letniskowych nad Jeziorem Klimkowskim. Jezioro otoczone jest górami, dzięki czemu jest idealne do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Goście mogą pływać na rowerach wodnych, kajakach, łodziach, a nawet skuterach w słoneczne dni. Wędkarze również mogą się tu zrelaksować i złowić rybę. W pobliżu znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego. Wczesnym rankiem można tu podziwiać piękne widoki i wędrować specjalnie utworzonymi szlakami turystycznymi. Ponadto wokół wznoszą się szczyty, m.in. Ubocze, Czerteżyki, Kopa, Homola i Kiczera, gdzie również można odbywać dłuższe wędrówki.

Atrakcje Jeziora Klimkowskiego – plaża

Jezioro Klimkowskie, zwane również Jeziorem Zaporowym, jest najpopularniejszą atrakcją Beskidu Niskiego. Wielu urlopowiczów i miłośników przyrody przyjeżdża tu każdego lata, aby uciec od miasta i cieszyć się świeżym powietrzem. Można zaparkować w pobliżu i przespacerować się nad brzegiem. Możesz również zatrzymać się, aby podziwiać krajobraz. Warto odwiedzić Beskid Niski, niezależnie od tego, czy jest się tu przejazdem, czy na dłużej. Będąc tutaj, można spacerować, pływać lub uprawiać wiele sportów wodnych. Jest to miejsce, w którym można się zrelaksować i odpocząć, a także poznać nowych ludzi.

Jeśli szukasz sprawdzonych i tanich noclegów nad Jeziorem Klimkowskim sprawdź ofertę domków https://domkidarbeskidu.pl/

Inne atrakcje Beskidu Niskiego

Na naszej stronie opisujemy wiele ciekawych miejsc Beskidu Niskiego. Warto na przykład wybrać się do Krempnej. Spośród zabytków architektury na uwagę zasługują liczne cerkwie łemkowskie, a jeśli interesują kogoś skanseny to polecamy między innymi Muzeum Przemysłu Naftowego Bóbrka.

tekst & foto: materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz