Zaplanuj weekendowy wypad do Krakowa

Zaplanuj weekendowy wypad do Krakowa

Zaplanuj weekendowy wypad do Krakowa – naprawdę warto

Zima powoli odchodzi w niepamięć, a wraz nią chęć odwiedzania górskich miejscowości ze stokami narciarskimi. Za oknami robi się coraz cieplej a do tego zbliżają się tak lubiane przez Polaków długie weekendy. Jeśli marzy Ci się odpoczynek od codzienności skorzystaj z wolnych dni i już teraz zaplanuj swoją wyprawę do Krakowa – miasta, które zachwyci każdego niezależnie od płci, wieku czy zainteresowań.A jeśli nie wiesz jak i co zwiedzić to my ci co nieco podpowiemy. Zaplanuj weekendowy wypad do Krakowa z nami.

Budżet na wyprawę

Pierwszą rzeczą, którą musisz ustalić planując wyjazd jest budżet, który chcesz wykorzystać na wymarzony weekend w Krakowie. Od tego, ile masz pieniędzy w portfelu będzie zależało to jakie środki lokomocji, miejsca noclegowe czy restauracje możesz wybrać. Dokładne określenie ilości pieniędzy przewidzianych na wyjazd pozwoli Ci również ustalić dokładnie jakie miejsca możesz odwiedzić, co zobaczyć i z jakich atrakcji skorzystać.

Dojazd

Jeśli masz dokładnie określony budżet możesz zastanowić się nad wyborem środka lokomocji, którym dotrzesz do Krakowa. Możesz postawić na własne auto. Wprawdzie przy dzisiejszych cenach paliwa podróżowanie samochodem nie należy do najtańszych, ale dzięki własnemu pojazdowi szybciej i wygodniej dotrzesz w dowolne miejsce na mapie miasta. Decydując się na własne auto pamiętaj o tym, aby zostawić w kieszeni nieco pieniędzy na opłaty parkingowe. Jeśli decydujesz się na skorzystanie z środków komunikacji publicznej, zwróć uwagę na ceny biletów. Poczekaj na promocje i kup je z wyprzedzeniem przez Internet. Dzięki temu w Twojej kieszeni może pozostać nawet kilkadziesiąt złotych. Dotyczy to zarówno kolei, lotnictwa jak i linii autobusowych.

Noclegi

Kraków to miasto otwarte dla turystów mających w swoich portfelach zarówno dziesiątki tysięcy złotych jak i zaledwie kilkaset złotych. Każdy znajdzie tu miejsce noclegowe na miarę swoich możliwości finansowych. Niezależnie jednak od tego czy masz duże czy małe fundusze przeznaczone na ten cel zarezerwuj sobie nocleg z pewnym wyprzedzeniem. Dzięki temu masz pewność, że hotel lub hostel w Krakowie np. https://draggo.house/pl/ będzie miał dla Ciebie wolne łóżko. Jeśli lubisz ryzyko możesz poczekać z wykupieniem noclegu do ostatniej chwili – w niektórych miejscach noclegowych można skorzystać z dużych zniżek wykupując nocleg tuż przed przewidywanym przyjazdem.

Zaplanuj weekendowy wypad do Krakowa – wyżywienie

Kolejnym ważnym elementem wyjazdu jest zaplanowanie sposobu wyżywienia. Możesz skorzystać z kilku opcji. Po pierwsze wybrać hostel w Krakowie, w którym podają posiłki. Śniadanie i kolacja w miejscu noclegu to bardzo wygodne rozwiązanie. Możesz stołować się w restauracjach lub samodzielnie coś przygotować. Jeśli masz dostęp do kuchni to ostatnia opcja jest najtańsza, ale też najmniej przyjemna.

Zwiedzanie Krakowa

A teraz kilka słów o najważniejszym punkcie wycieczki – czyli korzystaniu z atrakcji oferowanych przez Kraków. Do wyboru masz dziesiątki różnych opcji. W najprostszym i najtańszym wydaniu możesz samodzielnie zwiedzić miasto. W Krakowie jest mnóstwo atrakcji i zabytków, z których można korzystać bezpłatnie. Z pewnością uda Ci się spędzić wspaniale czas. Możesz też odwiedzić stronę https://krakowzwiedzanie.pl/ i skorzystać z gotowych wycieczek krajoznawczych. Wynajęty przewodnik po Krakowie pokaże Ci miasto i opowie o jego tajemnicach. Na wycieczkę z przewodnikiem najlepiej wybierz się w większym gronie. Usługa będzie nieco tańsza a wspólne zwiedzanie miasta jest przyjemniejsze niż oglądanie go w samotności.

Tekst & Foto: od partnerów zewnętrznych

Dodaj komentarz