Wycieczki zagraniczne do Niemiec

Wycieczki zagraniczne do Niemiec

Wycieczki zagraniczne do Niemiec – co warto zobaczyć?

Lubicie wycieczki zagraniczne? My także! Odkrywanie nieznanego to jedna z najbardziej fascynujących rzeczy, jakie mogą się nam przydarzyć. Znane powiedzenie głosi: cudze chwalicie, a swego  nie znacie. Często jest też tak, że eksplorujemy dalekie kraje, nie wiedząc, jakie skarby mamy w bliskim sąsiedztwie. Niemcy nie kojarzą Ci się z krajem pełnym atrakcji turystycznych? Warto zmienić ten sposób myślenia i przekonać się osobiście, że to piękny kraj, niedoceniany turystycznie! Wycieczki zagraniczne do Niemiec naprawdę mogą być atrakcyjne.

Planujesz urlop, wakacje, a może krótki wypad na weekend? Niemcy to kierunek, który warto rozważyć. Ten kraj ma dużo do zaoferowania – zarówno jeśli chodzi o historię, jak i różne atrakcje i piękne krajobrazy. Zaletą Niemiec jest również to, że z Polski możemy się tam sprawnie dostać nie tylko samolotem, ale też pociągiem czy samochodem.

Wycieczki do Niemiec – ceny i noclegi

Czy wycieczki zagraniczne do Niemiec muszą być drogie? Wszystko zależy od naszych preferencji, jednakże z łatwością możemy zorganizować wycieczkę do naszych zachodnich sąsiadów w przyzwoitej cenie. Warto podkreślić, że ceny za nocleg w Niemczech bywają mocno zróżnicowane. I nie zależy to jedynie od standardu, ale i od pory roku. Zdecydowanie najwięcej będzie kosztować zorganizowanie podróży w lipcu. Najtaniej będzie odkrywać Niemcy w listopadzie.

Warto podkreślić, że w lipcu i pozostałych letnich miesiącach, musimy się liczyć z większym obłożeniem w hotelach, hostelach, domkach. Należy zatem zadbać o to, by odpowiednio wcześnie zarezerwować miejsce noclegowe. Jeśli wstawicie w wyszukiwarkę frazę  Niemcy noclegi”, na pewno ukażą się Wam różne apartamenty i hotele.

2. Atrakcje w Niemczech

Niemcy to nie tylko Berlin. To wiele innych atrakcyjnych miejsc, które warto odwiedzić. Pisząc zapytanie Niemcy atrakcje  znajdziecie przeróżne propozycje. Oto niektóre z nich:

  • Zamek Neuschwanstein – położony w Alpach, w południowej części Bawarii
  • Jezioro Bodeńskie z uroczymi wyspami
  • średniowieczne małe miasto Rothenburg ob der Tauber
  • Zamek Heidelberg
  • Dolina Mozeli – najstarszy region winiarski w Niemczech, idealny dla miłośników wina
  • Europa Park – największy park rozrywki w państwie, znajdujący się w mieście Rust
  • Drezno – stolica Saksonii, a w niej Zwinger, czyli rokokowy kompleks wielu budowli, Muzeum Porcelany czy Galeria Starych Mistrzów
  • Berlin, a w nim Brama Brandenburska, a także Wyspa Muzeów z muzeami znanymi na całym świecie

Niemcy to także wiele pięknych krajobrazów i wspomnień, które można zabrać ze sobą do domu!

Test & Foto od portalu „Wycieczki Zagraniczne”

Dodaj komentarz