Samolotem z Lotniska Chopina

Samolotem z Lotniska Chopina

Wylatujesz na wakacje samolotem z lotniska Chopina? Zobacz gdzie bezpiecznie zostawić auto

Trwająca wiele miesięcy pandemia koronawirusa sparaliżowała turystykę. Nie mogliśmy swobodnie podróżować. Na szczęście powoli wszystko wraca do normy i coraz więcej krajów otwiera się na turystów. Planując wakacje, nie możemy zapomnieć o kilku ważnych rzeczach, o których warto pomyśleć wcześniej i nie odkładać ich na ostatnią chwilę, szczególnie w tym wyjątkowym czasie. Jeśli wylatujesz samolotem z Lotniska Chopina podpowiemy na przykład gdzie zostawić auto.

Ważne dokumenty

W przypadku podróży w obrębie Unii Europejskiej wystarczy Wam ważny dowód osobisty. Jeśli wybieracie się gdzieś dalej, koniecznie przed wylotem sprawdźcie ważność swojego paszportu. Jego wyrobienie trwa kilka tygodni, a niektóre kraje wymagają, aby był ważny minimum 6 miesięcy. Podróż do niektórych państw wymaga także wizy. Koniecznie trzeba sprawdzić, czy trzeba ją wyrabiać w Polsce, czy już na miejscu, czy w kraju, do którego lecicie.

Obostrzenia covidowe

Jak już wspomnieliśmy, jest coraz lepiej. Coraz więcej państw np. Grecja czy Bułgaria nie wymagają oświadczenia oraz negatywnego wyniku testu wymazowego, wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Nie musicie także poddać  się 14-dniowej kwarantannie. Na bieżąco trzeba jednak sprawdzać dodatkowe obostrzenia lokalne i regionalne.

Samolotem z Lotniska Chopina, a parking przy lotnisku

COVID-16 wpłynął także na sektory powiązane z turystyką, takie jak linie lotnicze i firmy obsługujące pasażerów. O ile w czasie największych restrykcji nie było problemu gdzie zaparkować na lotnisku Chopina, obecnie warto o tym pomyśleć wcześniej. W okolicy lotniska Chopina w Warszawie znajduje się bardzo dużo parkingów, gdzie możecie bezpiecznie zostawić swój samochód na czas podróży.  Jest to o tyle wygodne, że możecie go zarezerwować wcześniej online.  Bardzo blisko hali odlotów znajduje się niedrogi parking strzeżony Park &Fly – parking-lotnisko.pl”. W ramach opłaty za postój auta parking oferuje bezpłatny transfer na lotnisko i z lotniska. Wystarczy zadzwonić zaraz po przylocie, a niezależnie od pory dnia i nocy kierowca podjedzie do nas na halę przylotów. Wystarczy zajrzeć na stronę https://www.parking-lotnisko.pl/ i wygodnie zarezerwować miejsce postojowe.

Bagaż podręczny i rejestrowany

Wybierając się na wakacje samolotem możecie wziąć 2 rodzaje bagażu – mały oraz większy bagaż rejestrowany do 20 kg. Bagaż podręczny jest bezpłatny i możecie go zabrać ze sobą do samolotu. Musicie jednak pamiętać, że nie tylko musi mieścić się w wymogach rozmiaru i wag, ale i tego co się w nim znajduje.  Nie możecie zabrać rzeczy, takich jak nożyczki, różnego typu narzędzia czy korkociąg. Nie wolno także przewozić płynów większych niż 100 ml.

Noclegi na czas wakacji

Wcześniej zarezerwowany nocleg zazwyczaj jest tańszy. Jeśli znacie już datę swojego urlopu i wiecie gdzie chcecie się wybrać warto poszukać okazyjnych ofert „first minute”. Warto skorzystać z portali oferujących noclegi z opiniami gości, którzy już tam byli. Jest to gwarancja, że miejsce jest sprawdzone, a inni podróżni byli zadowoleni.

Pamiętajcie, dobrze zaplanowana podróż jest przyjemniejsza. Unikniecie nie tylko niemiłych niespodzianek, ale i zaoszczędzicie pieniądze, które możecie wydać na wakacyjne przyjemności. Udanych wakacji

Wszystkim, którzy dopiero planują podróż samolotem polecamy stronę „Tanie Loty„. Może znajdziecie tam najlepsze oferty dla Waszych planów.

Dodaj komentarz