Wczasy Polsce czy zagranicą?

Wczasy Polsce czy zagranicą?

Wczasy Polsce czy zagranicą? Zaplanuj je taniej

Zapewne wielu z nas stawia sobie co roku pytanie Wczasy Polsce czy zagranicą? Domki nad Morzem Bałtyckim to świetna alternatywa dla drożejących coraz bardziej wyjazdów zagranicznych. Jeśli noclegi wybierze się samodzielnie (bez pośredników) i zarezerwuje z odpowiednim wyprzedzeniem, urlop wcale nie musi być kosztowny! Podpowiadamy, jak zaplanować wakacje w Polsce taniej.

Wakacje za granicą są coraz droższe

Wakacje za granicą drożeją z roku na rok. Dotyczy to zarówno cen biletów lotniczych, jak i kosztów związanych z noclegiem czy też wyżywieniem na miejscu oraz cen wycieczek proponowanych przez biura podróży. Według raportu Traveldata Instytutu Badań Rynku Turystycznego główne przyczyny takiego stanu rzeczy to: rosnąca cena paliwa lotniczego oraz słabnący kurs złotego w odniesieniu do dolara i euro [1]. W obliczu rosnących kosztów urlopu za granicą wielu Polaków postanawia w tym roku udać się na polskie wakacje. Szczególnie atrakcyjnym cel podróży są rejony nadmorskie.

Urlop nad polskim morzem może obfitować w wiele atrakcji. Począwszy od plażowania i kąpieli w morzu, przez wycieczkowe rejsy, po aktywne zwiedzanie. Pomorze jest bowiem pełne ciekawych miejsc. Na przykład fokarium w Helu, Lemur Park w Rumii, Molo w Sopocie, Zamek w Malborku czy system kładek spacerowo-rowerowych na Cyplu Helskim. To tylko niektóre z nich! Miłośnicy odpoczynku nad morzem nie mogą również narzekać na pogodę — w sezonie wakacyjnym temperatury wynoszą powyżej 20°C, w sam raz do zwiedzania i plażowania.

Ceny wynajmu noclegów drożeją im bliżej terminu

Ceny polskich wakacji wcale nie muszą przyprawiać o zawrót głowy. Najważniejszym kosztem pozostaje nocleg, jednak jeśli rezerwacja jest dokonywana z dużym wyprzedzeniem, można się spokojnie zmieścić w budżecie. Wczesna rezerwacja wiąże się również z lepszym wyborem miejsca. Im bliżej sezonu wakacyjnego, tym coraz mniej dobrych ofert, ponieważ wielu Polaków wpada na ten sam pomysł i ostatecznie decyduje się na urlop nad polskim morzem.

Domki nad morzem to świetna alternatywa dla pensjonatów i hoteli

Domki letniskowe nad morzem to w ostatnich latach bardzo popularny rodzaj noclegu. Największą zaletą tego rozwiązania jest wygoda i rozsądna cena w jednym. Koszt pobytu w domku letniskowym z dwoma sypialniami, łazienką, salonem, aneksem kuchennym, tarasem i balkonem, położonym mniej niż 100 metrów od morza może wynieść już od 50-60 złotych za osobę. Dodatkowo wynajmujący mogą korzystać z licznych atrakcji, jakie oferuje zarządca obiektu. Takich jak na przykład bezpieczny plac zabaw dla dzieci, świetlica dla maluchów, miejsce na grilla. Często jest także wypożyczalnia rowerów na miejscu czy też możliwość wynajęcia animatora na cały dzień.

W domkach letniskowych wypoczywający mogą liczyć na całkowitą prywatność oraz swobodę. Dzięki bogato wyposażonym aneksom kuchennym istnieje możliwość robienia tanio zakupów spożywczych i następnie samodzielnego przygotowywania posiłków. Wiele miejsc jest wyposażonych w prywatne, ogrodzone ogrody. W  ten sposób zapewnione jest bezpieczeństwo. Nie tylko dla małych dzieci, ale i domowych zwierząt, które także często zabieramy je ze sobą na wakacje.

Domki nad morzem najlepiej rezerwować bezpośrednio u właściciela obiektu

Domki nad morzem najlepiej rezerwować za pośrednictwem platform turystycznych, które umożliwiają bezpośrednie kontaktowanie się z właścicielami obiektów noclegowych. Wtedy nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów w postaci prowizji dla pośrednika. Przykładem jest serwis noclegowy e-wczasy.pl, który łączy turystów z zarządcami obiektów noclegowych w Polsce. Kontaktując się z obiektem poprzez platformę, wynajmujący nie płaci prowizji za rezerwację, zamiast tego może liczyć na najniższą cenę. Obiekty oznaczone jako Pewny Nocleg zostały zweryfikowane. Do wglądu są również rzetelne opinie gości, którzy już mieli przyjemność skorzystać z danego miejsca przy okazji urlopu. Wczasy w Polsce wcale nie muszą być drogie ani tym bardziej wiązać się z ryzykiem zarezerwowania domku nad morzem, który nie istnieje!

Wczasy Polsce czy zagranicą?

Baza domków nad morzem e-wczasy.pl jest bardzo dobrze rozbudowana. Do wyboru macie wiele świetnych lokalizacji — Jastarnia, Dźwirzyno, Władysławowo, Gdańsk, Gdynia, Dziwnówek, Międzyzdroje, Niechorze, Łeba i wiele innych. Zarówno w mniejszych, jak i większych pomorskich miejscowościach, tuż przy samej plaży lub blisko niej, można znaleźć niedrogie noclegi. Zaletą jest także duży metraż. W domku zmieści się spokojnie cała rodzina lub grupa znajomych. Dzięki temu koszty zakwaterowania podzielicie na kilka osób.

Źródła:

  1. https://turystyka.rp.pl/biura-podrozy/art37208481-traveldata-wakacje-2023-drozsze-o-1000-zlotych-liste-otwiera-szarm-el-szejk [dostęp: 31.01.2023 r.]

Tekst & Foto: od partnerów zewnętrznych

Dodaj komentarz