Ubezpieczenie na narty w Szwajcarii

Ubezpieczenie na narty w Szwajcarii

Ubezpieczenie na narty w Szwajcarii – ważna sprawa

Nasza strona dostała na swoją skrzynkę mailową prośbę o wpis w bardzo ciekawej sprawie. Chodzi o ubezpieczenie na narty w Szwajcarii. Pochylamy się więc nad tematem, aby sprawdzić dlaczego może to być ważne. Być może wielu z Was już w ciągu najbliższych tygodni zechce pojechać do tego pięknego alpejskiego kraju by oddać się atrakcjom białego szaleństwa. No ale cóż… czasami (niestety) wypadki chodzą po ludziach i warto wiedzieć co wtedy może się nam przydać. Nasz tekst przygotowaliśmy w oparciu o informacje ze strony http://kioskpolis.pl/ubezpieczenie-na-narty-szwajcaria/

Co może się stać podczas zimowego wyjazdu w góry?

Wybierając się na narty (ewentualnie na snowboard) musimy brać pod uwagę na przykład, że złamiemy sobie rękę lub nogę (co przecież nie jest rzadkością). Leczenie często trwa długo. Rehabilitacja i dobra opieka medyczna nie zawsze będą pokryte ze środków publicznych. Nawet jeżeli będziemy mieć ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Może się też zdarzyć, że niechcący popchniemy kogoś, przewrócimy. Wtedy będziemy pociągnięci do odpowiedzialności i opłacenia kosztów leczenia nie tylko swoich własnych ale także innych ludzi. I na pewno to będzie kosztowne. Czasami trzeba też brać pod uwagę niemedyczne powody, dla których warto się ubezpieczać. Na przykład kradzież sprzętu.

Ubezpieczenie na narty w Szwajcarii – na jaką sumę?

Minimalna kwota, na jaką powinno opiewać ubezpieczenie wyjazdu do Szwajcarii wynosi 30 tysięcy euro na koszty leczenia i 6 tysięcy euro na ratownictwo. Pozwoli to otrzymać prawdziwie specjalistyczną pomoc, a także transport do Polski, jeżeli niemożliwy będzie powrót na własną rękę. Aby uchronić się przed koniecznością ponoszenia kosztów leczenia innych osób (w razie zderzenia na stoku) warto wykupić OC nawet na kwotę 100 tysięcy euro. No i nie można zapomnieć o ubezpieczeniu bagażu.

Co warto wiedzieć o Szwajcarii?

Szwajcaria mimo, że znajduje się w Zachodniej Europie nie jest państwem Unii Europejskiej. Mimo to należy do strefy Schengen dzięki czemu można tam podróżować bez konieczności kontroli na granicy. Szwajcaria nie ma formalnej stolicy. Siedzibą rządu jest Berno. Jest to kraj śródlądowy bez dostępu do morza.

Foto: od partnerów zewnętrznych

W osobnym artykule piszemy o ubezpieczeniach na wyjazdy zagraniczne dla kobiet w ciąży

 

Dodaj komentarz