Ciąża i wyjazd za granicę – Co warto wiedzieć?

0
Ciąża i wyjazd za granicę

Ciąża i wyjazd za granicę

Ciąża i wyjazd za granicę – czy to bezpieczne?

Ciąża to wyjątkowy stan w życiu każdej kobiety. Mimo że we wnętrzu jej ciała dzieją się prawdziwe cuda, to życie toczy się swoim normalnym rytmem – praca, zakupy, dom, wyjazdy urlopowe. Z całą pewnością warto skorzystać z ostatnich intymnych chwil we dwoje, zanim rodzina powiększy się o wyczekiwanego maluszka. Jak zorganizować wyjazd w ciąży, by czuć się bezpiecznie i nie martwić się o zdrowie swoje i dziecka? Czy ciąża i wyjazd za granicę dadzą się pogodzić? Podpowiadamy w naszym artykule.

Ubezpieczenie turystyczne dla kobiety w ciąży

W przypadku przyszłych mam ubezpieczenie turystyczne (https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ubezpieczenie-turystyczne-dla-kobiety-w-ciazy/) jest szczególnie ważne. Mówi się, że ciąża to nie choroba. Jednakże każda młoda mama doskonale zdaje sobie sprawę, że „słodki ciężar” potrafi dać się we znaki wraz z całym arsenałem ciążowych dolegliwości i schorzeń. Wakacyjnapolisa.pl to miejsce, w którym znajdziesz polisę turystyczną, odpowiadającą twoim wymaganiom. Trzeba bowiem wiedzieć, że oferty ubezpieczeń turystycznych dla kobiet w ciąży są różne. Przede wszystkim należy dokładnie przeanalizować zapisy zawarte w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU).

Najczęściej wykupienie ubezpieczenia turystycznego dla ciężarnych obejmuje trzy różne opcje, w zależności od indywidualnych ustaleń poszczególnych towarzystw:

  • leczenie związane z ciążą i porodem finansowane jest za pomocą standardowego ubezpieczenia do 26 lub 32 tygodnia ciąży;
  • ciąża i poród objęte są standardowymi warunkami i nie stanowią przedmiotu dodatkowej ochrony;
  • leczenie związane z ciążą i porodem jest objęte dodatkowym ubezpieczeniem, lecz do określonej sumy gwarantowanej (nie mniej niż 30 000 Euro w krajach europejskich i 50 000 Euro na świecie) lub maksymalnej liczby wizyt lekarskich.

Oferty ubezpieczeń turystycznych – co powinna zawierać polisa dla kobiet w ciąży?

Wyjeżdżając za granicę, warto postarać się o polisę, która będzie obejmowała: NNW, OC w życiu prywatnym i ubezpieczenie bagażu. W obecnych czasach niezwykle istotna jest także kwestia ewentualnego zachorowania na koronawirusa.

Polisa powinna zatem zapewniać pokrycie kosztów leczenia związanego z zakażeniem COVID-19, jak i wykonania samego testu. Ważne jest również pokrycie kosztów izolacji i kwarantanny (sfinansowanie zakwaterowania i wyżywienia) oraz pokrycie kosztów transportu powrotnego do kraju. Natomiast w przypadku ciąży czy też przedwczesnego porodu: koszty przedwczesnego porodu, koszty leczenia (matki, jak i dziecka) i transportu medycznego.

Niektórzy ubezpieczyciele wymagają rozszerzenia ochrony o choroby przewlekłe. Kwestii tych jest dosyć sporo. Warto zatem skorzystać z porównywarek, które jasno i klarownie zestawiają ze sobą poszczególne oferty i wskazują, ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne.

Trzeba także wiedzieć, że polisa nie obejmie pokrycia kosztów leczenia, jeżeli przed wyjazdem wystąpią przeciwwskazania zdrowotne do wyjazdu.

Ciąża i wyjazd za granicę – jak przygotować się?

Podstawą jest wykonanie wszelkich niezbędnych badań laboratoryjnych i USG. Wyjazd należy skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym (szczególnie, jeśli kierunek wyjazdu jest dość odległy). Mówi się, że najlepszym momentem na wyjazd w czasie ciąży jest II trymestr – brzuszek nie jest jeszcze zbyt pokaźny, a jednocześnie przyszłej mamie nie dokuczają już poranne mdłości i inne dolegliwości charakterystyczne dla początków ciąży.

Wyjazd w ciąży zawsze trzeba planować rozważnie, biorąc pod uwagę zalecenia lekarza, jak i swoje samopoczucie. Warto poświęcić chwilę uwagi, by wybrać ubezpieczenie turystyczne dla kobiety w ciąży. Kompleksowa ochrona, obejmująca okres aż do początku III trymestru, powinna być gwarantem spokojnego wyjazdu.

Pamiętajmy, że jeśli przyszła mama dobrze się czuje i posiada odpowiednie ubezpieczenie turystyczne, to może z powodzeniem podróżować po całym świecie. Przeżycie i pozytywne emocje związane z wyjazdem z pewnością posłużą rozwijającemu się dzidziusiowi.

Dobre dla kobiet w ciąży są baseny termalne na przykład takie jak w Białce Tatrzańskiej.

Tekst & Foto od partnerów zewnętrznych

Dodaj komentarz