Riwiera Kemer w Turcji

Riwiera Kemer w Turcji

Riwiera Kemer – piękno tureckiego wybrzeża

Riwiera Kemer jest jednym z najpiękniejszych rejonów Turcji na południowym wybrzeżu Morza Śródziemnego. Ten wyjątkowy region w pobliżu gór Taurus, oferuje turystom wspaniałe widoki na morze, także piękne plaże, malownicze zatoki oraz wiele atrakcji turystycznych. W tym poradnikowym artykule przyjrzymy się bliżej Riwierze Kemer i podpowiemy, co warto tu zobaczyć oraz jak spędzić czas w tym uroczym regionie.

Wodospady Düden

Wodospady Düden należy do najpiękniejszych przyrodniczych skarbów Riwierze Kemer. Wodospad składa się z dwóch części: górnej i dolnej. Górny Düden o wysokości około 20 metrów wypływa z pięknej, zielonej doliny. Natomiast Dolny Düden wpada bezpośrednio do Morza Śródziemnego. Jest to wyjątkowe miejsce, które warto zobaczyć podczas pobytu na Riwierze Kemer.

Riwiera Kemer – Park Narodowy Olympos

Park Narodowy Olympos to jeden z najpiękniejszych parków narodowych Turcji. Znajduje się on na południowym wybrzeżu Morza Śródziemnego, około 35 km od miasta Kemer. Słynie z pięknych krajobrazów, bogatej flory i fauny oraz z ruiny starożytnego miasta Olympos. To idealne miejsce dla miłośników przyrody, którzy chcą zrelaksować się wśród pięknych krajobrazów.

Zamek w Kemer

Zamek w Kemer czyli jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych tego regionu. Powstał w XVII wieku i znajduje się w samym centrum miasta Kemer. Jest to też nie tylko piękne miejsce, ale również ważny punkt widokowy. Rozpościera się stąd piękny widok na całą Riwierę Kemerską oraz na otaczające góry. Zamek w Kemer to must-see dla każdego turysty, który odwiedza Riwierę Kemer.

Plaże na Riwierze Kemer

Riwiera Kemer to także słynne plaże, które przyciągają turystów z całego świata. Najpiękniejsze znajdują się w okolicach miasta Kemer, a wśród nich warto wymienić plażę Moonlight oraz plażę Beldibi. Oferują nie tylko piękny widok na Morze Śródziemne, ale także szeroką gamę aktywności wodnych, takich jak surfing, nurkowanie czy żeglarstwo. Dla miłośników wypoczynku na plaży, Riwiera Kemer to również jest idealne miejsce. Jeśli chcesz je zobaczyć na żywo zaplanuj wakacje marzeń na https://www.turcja.com.pl/riwiera-kemer.xml . Z pewnością znajdziesz idealną dla siebie ofertę!

Riwiera Kemer – Park atrakcji Land of Legends

Land of Legends wymienia się jako jeden z największych parków rozrywki w Turcji. Znajduje się on na wschód od Kemer, na powierzchni 63 hektarów.  Znajdziecie w nim wiele atrakcji, takich jak rollercoastery, baseny z falami, zjeżdżalnie wodne, place zabaw dla dzieci i wiele innych. To również idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, które chcą spędzić dzień pełen zabawy i emocji.

Rejs po Morzu Śródziemnym

To nie tylko sposobność, by podziwiać piękne krajobrazy i spędzić czas na wodzie, ale także, by zobaczyć ciekawe miejsca, takie jak jaskinie i zatoki, których nie da się zauważyć z lądu. Rejs po Morzu Śródziemnym to idealna opcja dla tych, którzy chcą poznać region od strony wody.

Żeby sprawdzić kiedy najlepiej warto wyjechać do Turcji i innych krajów polecamy zapoznać się z prognozami pogody.

Jeżeli interesują Cię dalekie podróże z klasą koniecznie zajrzyj na stronę butikowego biura podróży Sunsara.

Tekst & Foto: od partnerów zewnętrznych

 

Dodaj komentarz