Nieoczywisty Wrocław

Nieoczywisty Wrocław

Wrocław nieoczywisty – czyli jaki?

Spieszymy już Wam wytłumaczyć co rozumiemy pod słowami „Wrocław nieoczywisty”. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że Wrocław jest pięknym wartym odwiedzenia miastem. Na naszym portalu zachęcaliśmy już Was do zwiedzenia tamtejszego Rynku, Muzeum Narodowego i Ogrodu Botanicznego. Są jednak w tym mieście takie miejsca i ciekawostki, o których nie zawsze przeczytacie w książkowych i internetowych przewodnikach i właśnie takie poznawanie interesujących zakątków chcemy Wam dziś zaproponować.

Przewodnik po Wrocławiu zaprasza

Na skrzynkę pocztową naszej strony przyszła oferta od biura turystyczno – eventowego o nazwie „Wrocmania”. Jest to zachęta aby na zwiedzanie miasta umówić się z przewodnikiem, który nie tylko w ciekawe miejsca Was zaprowadzi ale także opowie wiele interesujących informacji o zabytkach i atrakcjach. Jest to ciekawa oferta zwłaszcza dla wszystkich którzy planują przyjazd tu na wycieczkę szkolną albo firmową. Istnieje możliwość, aby umówić się na wspólny przejazd rowerami, zabytkowym tramwajem albo autokarem. Który  środek transportu wybierasz?

Dlaczego warto zainteresować się propozycją wynajęcia przewodnika?

Przewodnik po Wrocławiu (człowiek, a nie książka) może zaprowadzić Was w miejsca, które sami sobie wybierzecie. Dopasuje trasę do ilości godzin jakie możecie na takie zwiedzanie poświęcić, dobierze też miejsca, które mogą zainteresować konkretnych gości. Inaczej przecież powinna wyglądać taka wycieczka dla dzieci ze szkoły podstawowe, inaczej dla studentów a jeszcze inaczej dla emerytów.

Wrocław nieoczywisty – Kilka ciekawych propozycji wartych przemyślenia

Wśród najciekawszych propozycji biura „Wrocmania” znaleźliśmy między innymi „Wycieczkę w czasie”. Jest to możliwość przeniesienia się do dawniejszej epoki poprzez strój przewodnika z nieco dawniejszej epoki. Interesująco brzmią także „Stare Miasto od kuchni”, „Ostrów Tumski i Stare Miasto dla koneserów” czy też „Odyseja wodna w Hydropolis”. Dla najmłodszych turystów przewodnicy wrocławscy przygotowali przejście szlakiem wrocławskich krasnali.

W zależności od tego jak długi czas możecie przeznaczyć na wycieczkę jest możliwość wyboru wariantu zwiedzania wraz z wejściem do najciekawszych obiektów i biletowanych atrakcji albo też tylko spacer po najładniejszych ulicach i placach.

Mało znane atrakcje Wrocławia

Podpowiadamy Wam tutaj kilka mniej oczywistych atrakcji we Wrocławiu. Jeśli będziecie w tym mieście któryś z kolei raz to na pewno warto pomyśleć o następujących propozycjach do zwiedzania i przeżywania:

  • Narodowe Forum Muzyki – miejsce, w którym warto posłuchać koncertu. Jedno z najsłynniejszych w Europie z niesamowitą akustyką i mnóstwem bardzo nowoczesnych rozwiązań technicznych.
  • Rejs statkiem spacerowym po Odrze. Zobaczycie Wrocław od strony wody, a więc z całkiem innej perspektywy.
  • Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery – komputery doczekały się już pobytu w niejednym muzeum. Tu we Wrocławiu możecie je nie tylko obejrzeć ale także się na nich pobawić.
  • Kolejkowo – niezwykła makieta pełna miniaturowych torów kolejowych, budynków, ludzi i …sami sprawdźcie czego jeszcze.
  • Kolejka linowa „Polinka” łącząca dwa budynki politechniki położone po dwóch różnych stronach rzeki.

Gotowi na odkrycie stolicy Dolnego Śląska?

Foto od partnerów zewnętrznych

1 thoughts on “Nieoczywisty Wrocław – propozycje zwiedzania

Dodaj komentarz