Najlepsze tureckie kurorty

Najlepsze tureckie kurorty

Najlepsze tureckie kurorty – Riwiera Turecka

Kurorty Riwiery Tureckiej idealnie nadają się na wypoczynek. Są chętnie wybierane przez osoby szukające miejsca zapewniającego doskonałe warunki pogodowe, piękną przyrodę, liczne atrakcje. Można liczyć na mnogość luksusowych hoteli, rozbudowaną bazę turystyczną. Długie, piaszczyste plaże i krystalicznie czyste wody to idealne połączenie. Gwarantuje to błogi relaks o każdej porze roku. Poznajcie najlepsze tureckie kurorty.

Jakie wybrać kurorty Riwiery Tureckiej na wakacje?

Jeśli ktoś liczy na piękne widoki górskie, to warto zatrzymać się także w stolicy Riwiery Tureckiej, czyli w miejscowości Antalya. Będzie to świetna opcja dla osób chcących spędzić wakacje all inclusive, poczuć nutkę luksusu. Można liczyć na szerokie plaże, szereg ekskluzywnych hoteli. Nie brakuje również atrakcji przyrodniczych i ciekawych miejsc historycznych.

Godny polecenia jest też kurort Riwiery Tureckiej Alanya, otoczony górami Taurus. Natomiast ciekawostką jest, że terenie miasta znajdowała się kiedyś baza piratów. Dużą atrakcją będzie Plaża Kleopatry ze złotym piaskiem. Można także przyjrzeć się z bliska twierdzy obronnej i wejść na czerwoną wieżę. Z jej szczytu rozciąga się widok na panoramę miasta. Świetną opcją będzie rejs łodzią wzdłuż wybrzeża. Nie brakuje grot i jaskiń, które warto odwiedzić. Godnym polecenia miejscem jest także Kemer, czyli malowniczy kurort, który tętni życiem. Można liczyć na wiele zielonych terenów. Miło będzie odpoczywać w uroczych zatoczkach z krystalicznie czystą wodą, spacerować w lasach piniowych. Nie brakuje obiektów rekreacyjnych i sportowych.

Jaki kurort turecki będzie idealną opcją dla wczasowiczów?

Jeśli kogoś interesuje wypoczynek w spokojnej okolicy, to powinien wybrać kurort Riwiery Tureckiej w miejscowości Belek. Można liczyć na piaszczyste plaże, ciepłą wodę, ciemnozielone lasy, a także łagodne zejścia do morza. Będzie to wspaniała opcja na rodzinne wakacje. Świetnym rozwiązaniem jest również odwiedzenie miasta Side, szczególnie w przypadku osób zainteresowanych historią. Można podziwiać starożytne ruiny, które przeplatają się z nowoczesną architekturą.

Na terenie Side znajdują się pozostałości po największym teatrze w Azji Mniejszej. Można przyjemnie wypocząć na rozległych, piaszczystych plażach. Na uwagę zasługuje również kurort w Beldibi z wodami o dużej przezierności. Idealnie nadają się do nurkowania i aktywnego wypoczynku. Do wyboru jest także szereg dzikich plaż, które pozwalają na wyciszenie i błogi relaks z dala od zgiełku miasta. Ciekawą opcją będzie również wycieczka do pobliskiej jaskini lub wjazd na górę kolejką linową.

Dowiedz się więcej na temat tureckich kurortów

O Rivierze Kemer w Turcji piszemy też tutaj: https://turystycznepropozycje.pl/riwiera-kemer-piekno-tureckiej-wybrzeza/

Tekst & Foto od partnerów zewnętrznych

Dodaj komentarz