Najlepsze miejsca na zagraniczne wakacje

Najlepsze miejsca na zagraniczne wakacje

Najlepsze miejsca na zagraniczne wakacje z dziećmi

Planowanie rodzinnych wakacji łatwe nie jest, szczególnie gdy dzieci jeszcze małe. Trzeba wtedy uwzględnić nie tylko kwestie pogodowe, ale również jak najbardziej komfortowy dojazd, bezpieczeństwo, a przede wszystkim listę atrakcji dla najmłodszych. Wiadomo, że maluchy mogą szybko się nudzić i cały dzień relaksu na basenie hotelowym raczej entuzjazmu nie wzbudzi. Ciekawe animacje dla dzieci to zatem podstawa udanych wakacji. Poznajcie nasze propozycje na Najlepsze miejsca na zagraniczne wakacje z dziećmi

Krótki lot i dobre warunki

Wizja kilkugodzinnego lotu z maluchem może skutecznie odstraszać. Dlatego najlepiej decydować się na takie kierunki, do których dociera się w ciągu 2-3 godzin. Interesujące propozycje wyselekcjonowanych hoteli ma Klub Przyjaciół ITAKI. Dzięki temu nie musicie już sprawdzać, czy w danym miejscu są pokoje, które nadają się dla rodzin z dziećmi. Znajdziecie tam też menu dla najmłodszych oraz atrakcje specjalnie dla nich. A jakie kierunki szczególnie polecamy? Oto 4 propozycje.

Grecja z dobrą infrastrukturą i słoneczną pogodą

Rodzinne wakacje w Grecji to rzeczywiście dobry pomysł z kilku powodów. Pogoda gwarantowana, więc maluchy nie będą grymasiły, że pada deszcz. Lot na półwysep Chalkidiki czy na wyspy greckie nie trwa więcej niż 3 godziny, a na miejscu czeka mnóstwo atrakcji. Oczywiście obowiązkowo w hotelach przeznaczonych dla rodzin są polskie animacje dla dzieci, więc rodzice też mają szansę na chwilę oddechu i spędzenie czasu tylko w gronie dorosłych.

Warto podkreślić, że na Chalkidiki większość plaż ma oznaczenie Błękitnej Flagi, a to wyróżnienie oznacza wysoki poziom bezpieczeństwa. Nie trzeba zatem obawiać się o czystość wody i piasku czy brak wykwalifikowanych ratowników.

Turcja – świetna relacja ceny do jakości

Pokoje rodzinne w kurortach Riwiery Tureckiej są znakomicie przygotowane. Opcja all inclusive pozwala efektywnie wypocząć w naprawdę korzystnej cenie. Wiele osób ceni sobie Turcję za wyśmienite warunki pobytu właśnie na rodzinne wakacje. Większość obiektów leży blisko piaszczystych i szerokich plaż. Woda w morzu jest zawsze ciepła. Dzieciom spodoba się możliwość zabawy w aquaparku z ciekawymi animacjami przygotowanymi z myślą o ich potrzebach.

Do Turcji nie trzeba nawet lecieć w szczycie sezonu, ponieważ doskonałe warunki do wypoczynku są niemal przez cały rok, a poza wakacjami będzie mniej turystów.

Najlepsze miejsca na zagraniczne wakacje – Egipt zawsze w modzie

Wakacje w Egipcie z dziećmi zawsze są udane, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Wtedy nie ma tak dużych upałów, więc maluchy nie narzekają, że im gorąco. To zatem dobry pomysł na wypad na ferie albo wczesną wiosną na złapanie oddechu po męczącej zimie. Hotele egipskie dobrze są przygotowane na wypoczynek dla najmłodszych, a ceny również okazują się kuszące.

Włochy dla smakoszy pizzy

Oczywiście to nieco krzywdzące stwierdzenie, ponieważ słoneczna Italia ma znacznie więcej do zaoferowania niż pyszne dania. Rodzinny wypoczynek na Sardynii czy w Kalabrii umożliwia infrastruktura turystyczna na wysokim poziomie. Ceny nieco wyższe niż w Turcji, ale specjalne zniżki dla dzieci oraz bogata oferta zajęć sportowo-rozrywkowych i tak przyciągają coraz więcej rodzin.

Test & Foto od partnerów zewnętrznych

Dodaj komentarz